in ,

Které části těla by se neměly tetovat a proč? Vysvětlení najdete zde!

brightside.me
Reklama

Tetování se v posledních letech ukázalo jako velmi populární trend. Statistiky naznačují, že 43% lidí mají tetování, aby ctili své blízké a 37% lidí, aby byli styloví. Lékaři tetování přímo nezavrhují, přesto ale tvrdí, že na některá místa prostě nepatří. Která to jsou a proč tomu tak je se dozvíte níže!

1. Lokty

Specialisté nedoporučují tetování na loktech, protože v této oblasti je obtížné zajistit, aby inkoust zůstal. Kůže je zde navíc velmi hustá a potřebuje hodně vpichů a přejezdů, což znamená, že tatér bude muset s jehlou na tomto místě strávit více času, který je samozřejmě velmi bolestivý a to hlavně díky tomu, že hned pod kůží je kost. Navíc, pokud si lokty nebudete vlhčit a hydratovat, vaše tetování velmi rychle vybledne.

brightside.me

2. Podpaží

Podpaží je jedním z nejbolestivějších míst na tetování. Bolest může být velmi nesnesitelná a proces bude pravděpodobně pro vás k nevydržení. Navíc je tato část těla hojně prokrvována, takže se připravte na pořádnou zimnici. Horší, než samostatné tetování je jeho hojení. Do této oblasti se vzduch nedostává prakticky vůbec při běžných aktivitách a tak bude hojení nepříjemné a zdlouhavé. Nemluvě o tom, že se na čas musíte vzdát i deodorantů a antiperspirantů.

brightside.me

3. Pod kolenem

Oblast pod koleny je velmi citlivá a má mnoho nervových zakončení. Není proto divu, že tetování na tomto místě je velmi nepříjemné, ale také nepraktické pro hojení. Stejně jako u podpaží se do této lokality dostává málo vzduchu, například při sezení, a hojení tak může déle trvat nebo se i zkomplikovat.

brightside.me

4. Ruce a prsty

Ano, jedná se o velmi oblíbená místa pro tetování, ale odborníci s tím moc nesouhlasí. Nedoporučují to, protože se jedná o otevřený prostor a vystavení tetování slunci hodně ovlivní jeho budoucí vzhled. Může díky tomu velmi rychle mizet. Kromě toho je známé, že tetování na stranách prstů často vybledne ihned po uzdravení a po pár letech už po něm nezbude ani památky.

brightside.me

5. Hrudní koš

Určitě tam tetování vypadá úžasně, ale bolest je na tomto místě extrémně vysoká. Na žebříčku bolesti by se toto tetování nacházelo hned po podpaží, které je na prvním místě. Také i léčebný proces může trvat déle, zvláště u žen, které nosí podprsenku a jejich pokožka bude tak po celou dobu podrážděná.

brightside.me
Reklama

6. Tvář

Kromě citlivé pokožky a tun nervových zakončení, tatéři říkají, že tetování na obličeji je zaručeno pouze na 2-3 roky. Navíc, pokud se rozhodnete pro tetování na této části těla, budete muset používat opalovací krém každý den.

brightside.me

7. Nárt a holeň

Oblasti kotníku a holeně se snadno otírají o boty a ponožky. Z tohoto důvodu může tetování velmi rychle ztratit své barvy. Také, co se týče snesitelnosti, je to přibližně stejná úroveň bolesti, jako tetování přes hrudní koš.

brightside.me

8. Tabulka citlivých částí těla – u žen vlevo, u mužů vpravo.

brightside.me

A co vy? Máte nějaké tetování a jste na něj pyšní? Nebo toho ba naopak litujete a už byste do toho nikdy více nešli? Podle nás je trend, který opravdu stojí za to, jen si musí člověk dobře rozmyslet, co si nechá vytetovat. Vygumovat se to pak už nedá.

Reklama