in

Kde na těle se raději netetovat? A víme i proč!

facebook.com
Reklama

Tetování se v posledních letech ukázalo jako velmi populární trend. Statistiky naznačují, že 43% lidí mají tetování, aby ctili své blízké a 37% lidí, aby byli styloví. Lékaři tetování přímo nezavrhují, přesto ale tvrdí, že na některá místa prostě nepatří. Která to jsou a proč tomu tak je se dozvíte níže!

1. Hrudní koš

Určitě tam tetování vypadá úžasně, ale bolest je na tomto místě extrémně vysoká. Na žebříčku bolesti by se toto tetování nacházelo hned po podpaží, které je v žebříčků údajně na prvním místě. Také i léčebný proces může trvat déle, zvláště u žen, které nosí podprsenku a jejich pokožka bude tak po celou dobu podrážděná.

Stálo to za tu bolest! Moje tetování na žebra Pána prstenů.
od u/meowimmasheep v lotru

2. Lokty

Specialisté nedoporučují tetování na loktech, protože v této oblasti je obtížné zajistit, aby inkoust zůstal. Kůže je zde navíc velmi hustá a potřebuje hodně vpichů a přejezdů, což znamená, že tatér bude muset s jehlou na tomto místě strávit více času, který je samozřejmě velmi bolestivý a to hlavně díky tomu, že hned pod kůží je kost. Navíc, pokud si lokty nebudete vlhčit a hydratovat, vaše tetování velmi rychle vybledne.

Loketní síť od Olivera Bacha @ Duke Street Tattoo, Chelmsford UK
od v tradičních tetováních

3. Koleno a pod kolenem

Oblast pod koleny je velmi citlivá a má mnoho nervových zakončení. Není proto divu, že tetování na tomto místě je velmi nepříjemné, ale také nepraktické pro hojení. Stejně jako u podpaží se do této lokality dostává málo vzduchu, například při sezení, a hojení tak může déle trvat nebo se i zkomplikovat.

4. Nárt a holeň

Oblasti kotníku a holeně se snadno otírají o boty a ponožky. Z tohoto důvodu může tetování velmi rychle ztratit své barvy. Také, co se týče snesitelnosti, je to přibližně stejná úroveň bolesti, jako tetování přes hrudní koš.

5. Podpaží

Podpaží je jedním z nejbolestivějších míst na tetování. Bolest může být velmi nesnesitelná a proces bude pravděpodobně pro vás k nevydržení. Navíc je tato část těla hojně prokrvována, takže se připravte na pořádnou zimnici. Horší, než samostatné tetování je jeho hojení. Do této oblasti se vzduch nedostává prakticky vůbec při běžných aktivitách a tak bude hojení nepříjemné a zdlouhavé. Nemluvě o tom, že se na čas musíte vzdát i deodorantů a antiperspirantů.

Začni podpaží, ne tak špatné, jak jsem si myslel, že bude
u /CLGarcia02 v tetování

Reklama

6. Tvář

Kromě citlivé pokožky a tun nervových zakončení, tatéři říkají, že tetování na obličeji je zaručeno pouze na 2-3 roky. Navíc, pokud se rozhodnete pro tetování na této části těla, budete muset používat opalovací krém každý den.

Toto tetování na obličej hořící kostel.
od u/DangerAudio v ATBGE

7. Ruce a prsty

Ano, jedná se o velmi oblíbená místa pro tetování, ale odborníci s tím moc nesouhlasí. Nedoporučují to, protože se jedná o otevřený prostor a vystavení tetování slunci hodně ovlivní jeho budoucí vzhled. Může díky tomu velmi rychle mizet. Kromě toho je známé, že tetování na stranách prstů často vybledne ihned po uzdravení a po pár letech už po něm nezbude ani památky.

Ouroboros na mé dlani v Seven Sins Tattoo v Sarasotě na Floridě vytvořil Matthew Mcfadden
od u/ilervsneks v tetování

8. Tabulka citlivých částí těla – u žen vlevo, u mužů vpravo.

A co vy? Máte nějaké tetování a jste na něj pyšní? Nebo toho ba naopak litujete a už byste do toho nikdy více nešli? Podle nás je trend, který opravdu stojí za to, jen si musí člověk dobře rozmyslet, co si nechá vytetovat. Vygumovat se to pak už nedá.

Tématem jsme se inspirovali na brightside.me

Reklama