in

Joe Biden podepsal návrh o zrušení TikToku v USA! Proč by pro něho byl zákaz dost možná špatnou volbou?

instagram.com
Reklama

Současný americký prezident Joe Biden v současné době podpořil zákon, který mluví o zákazu aplikace TikTok v USA. Na druhou stranu však potřebuje TikTok k jeho volební kampani, protože si skrze něho získá spoustu mladých voličů. Jediná záchrana TikToku by byl jeho odkup americkou firmou, momentálně se však neví, kdo by aplikaci odkoupil.

Už několik posledních měsíců se v USA spekuluje o zakázání sociální sítě TikTok. Obrovské procento lidí si totiž stěžuje na to, že by aplikace mohla být určitou bezpečnostní hrozbou. V současné obě je stát blíž k jeho zakázání, než kdy předtím, protože návrh tohoto zákonu podepsal i samotný prezident Joe Biden. Tento krok by však znamenal, že přijde o spoustu mladých voličů, jelikož jeho marketingové oddělení by mohlo vést kampaň taktéž skrze TikTok.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený President Joe Biden (@potus)

Zákazem TikToku si prezident Joe Biden v nadcházejících volbách proti sobě poštve spoustu mladých voličů, což by pro jeho volební kampaň byla velká rána. Bezpečnostní tým, který za podáním návrhu stojí se však aplikace vlastněné Čínou opravdu bojí a Joe Biden tak ze svého prezidentského postu musí poradit i s těmito nepříjemnostmi. Vzhledem k tomu, že návrh zákona podepsal, už zřejmě nebude cesty zpět. Jedinou záchranou, kterou TIkTok potenciálně může podniknout, je prodej aplikace do rukou USA, což by návrh zákona zrušil. Na odkoupení má USA jeden rok.

Kongres takto nejedná proto, aby potrestal vlastníka TikToku, společnost ByteDance nebo jakoukoliv jinou společnost. Jedná proto, aby zabránil zahraničním nepřátelům ve špionáži, sledování, nekalých operacích, poškozování zranitelných Američanů, našich vojáků a žen a našeho personálu americké vlády,” sdělila veřejnosti předsedkyně obchodního výboru Senátu, Maria Cantwell.

Reklama