in

EVROPSKÁ KOMISE zakazuje zaměstnancům TIKTOK! Proč?

TikTok zakazuje Evropská unie
twitter.com
Reklama

Amerika postupně zakazuje TikTok u zaměstnanců, připojuje se k ní také Evropa. Jedná se o zajištění bezpečnostního rizika, které by při využívání mohlo přijít.

Sociální aplikace TikTok byla během minulého roku zakázána hned v několika státech Ameriky na pracovních telefonech zaměstnanců. Hlavním důvodem byl únik osobních údajů a stejné omezení chtějí zavést také v Evropské komisi. Zároveň bude toto řešení efektivní proti kybernetickým útokům na jednotlivé firmy.

„Za účelem ochrany údajů komise a zvýšení její kybernetické bezpečnosti se správní rada Evropské komise rozhodla pozastavit aplikaci TikTok na podnikových zařízeních a osobních zařízeních registrovaných ve službách komise,“ píší vrchní představitelé v e-mailu věnovaném Evropské komisi. Omezení by mělo započít od 15. března. Kdo aplikaci nevymaže, tomu bude odepřen přístup například k pracovním webům.

„Jsme zklamáni tímto rozhodnutím, které považujeme za zavádějící a založené na zásadně mylných představách. Kontaktovali jsme již pracovníky Evropské komise, abychom všechny informace uvedli na pravou míru a vysvětlili, jak chráníme data 125 milionů lidí v celé EU,“ uvedl v rozhovoru mluvčí aplikace TikTok.

Je to vůbec poprvé, co Evropská unie zakázala zaměstnancům používat určitou aplikaci. Mluvčí komise nechtěla sdělit, jak přišli k tomu, že by aplikace mohla narušit bezpečnost.

Tématem jsme se inspirovali z antiyoutuber.cz

Reklama