in

Donald Trump se může vrátit na sociální sítě! Udělá to?

pixabay.com facebook.com
Reklama

Už jsou to dva roky, kdy bylo zakázáno bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi přidávat příspěvky na velké sociální sítě jako například Facebook, Instagram či Twitter. V současné době se sítě rozhodly obnovit jeho aktivitu a zákaz zrušit. Vrátí se Donald Trump zpět? 

Americkému ex-prezidentovi Donaldu Trumpovi byly zakázány téměř všechny sociální sítě od společnosti META a také Twitter, vzhledem k jeho výrokům a agresivním příspěvkům, které na ně přidával. Jeho zákaz trval celé dva roky, teď má ale možnost vrátit se na sociální sítě zpět, protože společnost META oznámila ukončení jeho dvouletého zákazu.

“Trumpův zákaz by měl skončit v nadcházejících týdnech. Veřejnost by měla být schopna slyšet, co jejich politici chtějí říct. Dále věříme, že účty pana Trumpa již nepředstavují vážné riziko pro veřejnou bezpečnost,” uvedl ve svém prohlášení prezident společnosti META. Zákaz byl trampovi udělen na začátku roku 2021 na dobu neurčitou kvůli “chvále pro lidi zapojené do násilí v Kapitolu“.

Donald Trump však nyní čelí obrovskému rozhodnutí. Po jeho zákazu v roce 2021 založil vlastní platformu s názvem Truth Social a nyní se rozhoduje, zdali má platformu zrušit a přesunout se zpět na sociální sítě společnosti META, kde je více než 3 miliardy uživatelů, nebo zůstat na své sociální síti s pěti miliony uživateli.

Zároveň má ale se společností Truth Social smlouvu, která by mu mohla přivést právní problémy, jakmile by začal přidávat příspěvky jinde. Vzniká zde tedy teorie, že by Trump měl počkat až do června, kdy mu smlouva skončí, nebo ji bude prostě ignorovat.

Za zmínku také stojí jeho zákaz na platformě Twitter, který mu však skončil po odkoupení Twitteru Elonem Muskem. Elon Musk prohlásil, že nemá smysl zakazovat politika na sociálních sítích. “Nevidím žádný důvod vracet se zpět na Twitter,” vyjádřil se Trump k otázce, zdali se někdy na platformu vrátí.

Tématem jsme se inspirovali z bbc.com

Reklama