in

Proč musela ze školních záchodů zmizet zrcadla?

pixabay.com
Reklama

Každá doba má něco. Dnešní doba internetu je sice v mnoha ohledech fajn, ale na druhou stranu má svá úskalí. Například neustálé zírání do chytrých telefonů. Mladí lidé dnes tráví více času s kamarády na internetu než ve skutečném světě. Velmi je v tom podporují sociální sítě, které je “nutí” být neustále online, sdílet svůj život a nebo natáčet videa. Lze tomu alespoň ve školách zabránit?

Situace v jedné střední škole v Severní Karolíně se už vymkla kontrole a vedení se tak rozhodlo, že ze školních záchodů odstraní zrcadla, aby pro studenty nebylo tak snadné natáčet na TikTok. „Vymklo se to naprosto kontrole. Studenti si domlouvali schůzky na záchodech, aby mohli natáčet taneční klipy na TikTok,“ popsala situaci učitelka Lisa Rodriguezová-Davisová.

pixabay.com

Žáci školy se zkrátka na záchodech shromažďovali a buď se natáčeli přímo v zrcadlech nebo kontrolovali jak v záběru vypadají při svém tanečním vystoupení. V praxi to vypadalo tak, že svůj mobil opřeli na umyvadle přímo pod zrcadlem a při svých tanečcích se přitom mohli snadno kontrolovat jak u toho vypadají v zrcadlech.

Vedení střední školy ve městě Graham se právě kvůli tomuto rozhodlo zrcadla demontovat. Aktuálně jsou ve škole zakázaná. „Studenti navštěvují toaletu v průměru třikrát až čtyřikrát denně, aby mohli natáčet videa. Někteří dokonce žádali, aby byly prodlouženy přestávky,“ vysvětlila škola rodičům důvod odstranění zrcadel.

pixabay.com

Opatření se ihned ukázalo jako funkční. Studenti již navštěvují záchody jen v případech potřeby a tráví přestávky venku. To byl plán a také se tak děje.

V USA nabírá v posledních měsících boj proti využívání chytrých telefonů a sociálních sítí dětmi na síle. V loni například sociální sítě TikTok, Instagram, Facebook, YouTube a Snapchat zažalovala skupina škol z města Seattle. Tyto platformy totiž podle žaloby „nesou zodpovědnost za krizi mentálního zdraví mezi mladými lidmi“.

Stát Florida přijal zákon, který vyžaduje zavedení pravidel proti používání mobilů během vyučování. Vedení škol v okrese Orange zašlo ještě dál, žákům zakázalo telefony používat po celou dobu, kdy jsou ve škole.

Souhlasíte také s omezením telefonů ve školách?

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama