in

Je váš domov malý? Top 10 tipů, jak udělat napohled prostornější pokoje!

brightside.me
Reklama

Interiérový design je náročný úkol. Jednou z nejzajímavějších dovedností designérů je, že dokáží z malé místnosti udělat prostornější a plnou čerstvého vzduchu bez toho, sni by provedli nějaké zásadní opravy. Rozhodli jsme se proto vám říci, jaké triky používají, abyste si i vy mohli vylepšit váš dům či byt bez extra velkých úprav.

1. Zavěste závěsy vysoko a až k podlaze.

Pokud zavěsíte závěsy blíže ke stropu, budou okna vypadat větší, než ve skutečnosti jsou.

brightside.me

2. Sundejte všechny magnety z lednice.

Díky magnetům na lednici bude kuchyně vypadat chaoticky. Pokud je ale sbíráte, přiřaďte jim například speciální místo na zdi pomocí magnetické desky nebo magnetické barvy.

brightside.me

3. Používejte botník.

Odborníci doporučují najít důmyslný způsob, jak uložit všechny své boty, tenisky a společenskou obuv atd., aby nebyla na očích. Například pro tento přesný účel si můžete vyrobit nebo koupit krásné botníky. Ve výsledku získáte více volného místa a vaše hala bude mnohem organizovanější.

brightside.me

4. Světlá tapeta se svislými vzory.

Víme, že použití tmavých barev může způsobit, že se místnost bude zdát daleko menší, než ve skutečnosti je. Totéž platí pro vodorovné vzory na tapetách. Aby byla místnost vzdušná a prostorná, měli byste zvolit světlé barvy se svisle uspořádanými vzory.

brightside.me

5. Ručníky a vybavení stejné barvy.

Možná tomu nebudete věřit, ale díky různobarevným ručníkům může koupelna vypadat přeplněně a nemoderně. Nicméně, nespěchejte, abyste se jich zbavili najednou. Některé ručníky si můžete vždy nechat, dokud je nevyměníte za nové, které budou vypadat lépe.

brightside.me
Reklama

6. Skleněný nábytek a nábytek s úzkými nohami.

Všechny vaše kusy nábytku (gauč, postel, konferenční stolek, skříň atd.), by měly vypadat, jako by „klouzaly“ po podlaze, místo aby z ní „vyrůstaly“. Tohoto efektu můžete dosáhnout výběrem skleněného nábytku nebo nábytku s tenkými nohami.

brightside.me

7. Krabice, koše a pořadníky.

Abyste se ujistili, že je vše na správném místě, musíte věci seřazovat a organizovat. Můžete si například vyrobit hezké krabičky, každá věnovaná jednomu druhu věcí: hřebeny na vlasy, papírnictví, kosmetika, poznámky atd.

brightside.me

8. Široký koberec pod nábytkem.

Mnoho lidí věří, že čím menší místnost je, tím menší koberec byste si měli koupit. To by však byla obrovská chyba. Ve skutečnosti se velký koberec vaši místnost zvětší  ucelý.

brightside.me

9. Magnetická deska pro vaši oblíbenou kosmetiku.

Ačkoli mnoho dívek má spoustu různých kosmetických přípravků, některé z těchto výrobků používají mnohem častěji než jiné. Chcete-li zabránit tomu, aby byly rozptýleny po celém stole nebo uzamčeny v zásuvce, můžete je uložit na roztomilou magnetickou desku.

brightside.me

10. Bodové světlo.

Pokud váš pokoj není příliš velký, velký lustr situaci ještě zhorší, protože spotřebuje spoustu místa. Bylo by lepší, kdybyste po obvodu místnosti použili bodová LED světla: díky tomu bude obytná místnost vypadat větší.

brightside.me

Skoro každý z nás by si přál krásný dům či byt, který by působil útulně, vždy uklizeně, ale zároveň i prostorně a vzdušně a to všechno samozřejmě za co nejmenší měsíční výdaje. Díky dnešním tipům ale věříme, že si všechno již zmiňované bude moci každý z nás dopřát. Každý domov potřebuje jen trochu péče a lásky.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama