in

Chcete koupit dům nebo Rolls-Royce Freddieho Mercuryho? Cenově je to stejné!

Instagram.com
Reklama

Rolls-Royce Silver Shadow z roku 1974, který kdysi vlastnil zpěvák Freddie Mercury, se v Londýně prodal za cenu pěkného menšího domku na předměstí. Je k neuvěření, že původní odhad ceny byl do milionu korun. Sběratelé se však poté začali přehazovat jako utření ze řetězu a konečná částka vás proto určitě překvapí.

Kapelu Queen zná zřejmě každý. Od smrti jejich frontmana Freddieho Mercuryho uběhlo už přes jednatřicet let. Jejich největší hity Another One Bites the Dust, The Show Must Go On, Don’t Stop Me Now, I Want To Break Free, We Will Rock You nebo třeba legendární Bohemian Rapsody jsou dodnes velmi populární. Queen má stále mnoho fanoušků.

pixabay.com

Dražený vůz Rolls-Royce Silver Shadow byl vyroben v roce 1974. Do vlastnictví Mercuryho firmy Goose Productions přišel o pět let později tedy v roce 1979. Dokumentace z prvních pěti let se bohužel nedochovala. V dokumentech z dalších let jsou například různé faktury za servis. Ty dokazují, že se jedná opravdu o vůz Freddieho Mercuryho.

Jestli jste skalní fanoušci zpěváka, možná namítnete, že přece Mercury nikdy neměl řidičský průkaz. To je pravda. Na sedadle řidiče tedy pravděpodobně nikdy oficiálně neseděl a vůz neřídil. Je však známo, že to byl jeho velmi oblíbený vůz. Mercury měl svého osobního řidiče a nechával se vozit.

Další zajímavostí je, že se v dokumentacích neobjevuje přímo jméno slavného zpěváka, nýbrž jméno Mary Austin. Mary byla jeho bývalá partnerka, která mu pomáhala s údržbou jeho vozů. Pokud by stále ještě existovaly pochyby o majiteli auta, je přiložen také dopis od samotného bývalého manažera kapely Jima Beache.

pixabay.com

Po zpěvákově smrti vůz využívala jeho sestra Kashmira, která si ho nechala až do roku 2013, kdy byl vydražen do aukce. Po téměř deseti letech byl znovu k mání. Dlouhá léta byl před zraky lidí utajen. Až doteď. Aukční síň proto raději doporučuje před jízdou servis. Nebo s ním možná nový majitel jezdit ani nebude.

Původní odhad ceny ještě před začátkem aukce byl pouhých 20 až 30 tisíc liber. Naproti tomu konečná částka odhad překonala téměř desetinásobně – vůz se totiž na aukci v Londýně prodal za 286 250 liber (8 milionů korun).

Čerpali jsme z garaz.cz

Reklama