in ,

A tohle jste VĚDĚLI? Top 10 faktů o FILMECH, které jen tak někdo NEVÍ!

twitter.com twitter.com
Reklama

Věděli jste, že expedice na Mars stála méně než natočení filmu Gravitace? A věděli jste, že Nigérie vyprodukuje za rok více filmů než USA? Tento článek je doslova nabitý těmi nejlepšími fakty o kinematografii! Připravte si popcorn a uvelebte se!

1. Ve scénách se Šmakem bylo použito tolik zlata, že na Novém Zélandu nebylo dost zlaté barvy, takže bylo třeba více dovést Německa.

twitter.com

2. Bojová scéna ve Skyfall byla natočena na skutečném jedoucím vlaku.

facebook.com

3. Nejslavnější záběry vznikly jako pokus.

Nejslavnější scéna ve všech bondovkách byla natočena přes hlaveň zbraně a více než to, Maurice Binder (návrhář titulů) to vymyslel na poslední chvíli, 20 minut před setkáním s producenty. Věřte tomu nebo ne, poslední minuty před termínem jsou v kině často velmi produktivní.

youtube.com

4. Záchrana vojína Ryana způsobila u veteránů posttraumatické stresové poruchy.

Některé bitevní scény byly příliš realistické pro lidi, kteří se války skutečně zúčastnili.

medium.com

5. Zvláštní jazyk, kterým Leeloo mluvila, vymyslel Luc Besson. Ale Mila Jovovich nejen zdokonalila svůj jazyk, dokázala s ním mluvit i s režisérem.

pikabu.ru
Reklama

6. Ve filmu Skrytá identita vystrašil Jack Nicholson Leo DiCapria skutečnou zbraní.

Když se postavy nakonec setkaly v jedné z klíčových scén filmu, Nicholson vzal zbraň, kterou ani DiCaprio, ani Martin Scorsese neočekávali. Reakce Lea na scéně tedy nebyla falešná. Sám Jack Nicholson vysvětlil, že cítil, že scéna není dostatečně dynamická.

twitter.com

7. V Charlie a továrně na čokoládu byly použity skutečné veverky.

facebook.com

8. Hulk je zelený kvůli závadě v tiskárně.

Jen málo lidí si dokáže představit toto monstrum v jiné barvě, ale Stan Lee zpočátku viděl Hulka jako šedé monstrum (aby vyloučil všechny etnické skupiny). Tiskárna ale udělala chybu a vytiskla The Hulk zeleně, kterou Stan Lee opravdu miloval.

twitter.com

9. Deadpool z nějakého důvodu zapomněl v taxíku pytel zbraní.

Vzhledem k tomu, že rozpočet Deadpoola byl snížen o 7 milionů dolarů na poslední chvíli, musel hlavní hrdina nechat v taxíku pytel zbraní. Díky tomu byla další scéna levnější.

twitter.com

10. V Pulp Fiction byla adrenalinová injekce natočen pozpátku.

vk.com

Tak to je nářez! My jsme z těchto 10 faktů nevěděli ani jeden a upřímně nás velmi překvapili a všechno dotyčné filmy nám i jistým způsobem vylepšily. A co na to říkáte vy? Který z faktů překvapil vás.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama