in

Kdo bude chtít víc, bude platit! Instagram chystá překvapení.

instagram.com
Reklama

Sociální síť Instagram. Aplikace, bez které si většina lidí v dnešní době nedokáže svůj život ani představit. Stejně jako Messenger, Youtube či TikTok, si našla cestu do našich srdcí velice rychle. Úplně první verzi jsme měli tu možnost vyzkoušet již v roce 2010. Co když vám ale řekneme, že už by nemusela být tak úplně zadarmo?

Bohužel, slyšíte dobře. Již minulý rok v létě se začaly objevovat zprávy o tom, že i Instagram by mohl své služby zpoplatnit. Můžete být ale v klidu. Nemělo by se to týkat naprosto celé aplikace, ale jen určitého druhu a typu obsahu. To vám spadl kámen ze srdce, že?

Pokud patříte mezi aktivní uživatele sítě Twitter nebo YouTube, určitě budete alespoň trochu tušit, jak bude ono placení obsahu probíhat. U platformy Twitter se jedná o službu Super Follow, díky které si můžete u svých oblíbených tvůrců zaplatit za přístup k exkluzivnímu obsahu. V případě YouTube se této možnosti říká Členství. I zde to funguje na principu předplácení speciálního obsahu, který by se k obyčejným uživatelům nedostal vůbec a nebo až o něco později.

Díky článku na internetové stránce techcrunch.com víme, že by se mělo jednat o Instagram Badge a Instagram Subscriptions. V obou dvou případech by to pro zájemce znamenalo měsíční poplatky, které by se podle App Store měly pohybovat od $0,99 do $4,99. Což vychází od 21Kč do 106Kč podle aktuálního kurzu. Tyto peníze by poté byly rozděleny mezi tvůrce a samotný Instagram.

Konkrétněji by v Instagram Badges, jak již název napovídá, šlo o kupování virtuálních odznáčků. Ty by sloužily k podpoře tvůrce například během živých přenosů. Nepřipomíná vám to náhodou Donaty z platformy Twitch? A v případě Instagram Subscriptions by šlo o již zmiňované kupování “členství” a speciálního obsahu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TechnoBugg (@technobugg)

Ať už to nakonec dopadne jakkoli, jisté je, že zatím jsou tyto dva doplňky služby Instagram ve verzi testování u vybraných lidí. Přesné datum nám tudíž není známo a i ceny jsou pouze orientační. Na závěr nám tu proto zbývá jediná otázka. Myslíte si, že by měl být Instagram vždy celý zadarmo nebo že se jedná o skvělou potenciální možnost, jak podpořit své oblíbené tvůrce?

Reklama