in

Co o vás může vaše selfie odhalit? Budete překvapeni!

instagram.com instagram.com
Reklama

Otevřete si například Instagram a hned to uvidíte – desítky a desítky selfie od vašich známých. Celosvětově se jedná o stovky tisíc milionů selfie zveřejněných a sdílených mnoha uživateli za den. Podle singapurské studie o vás ale taková obyčejná „selfie“ může hodně říct. A co přesně? Na to se podíváme v dnešním článku.

1. Úhel kamery zespodu

Úhly kamery zde znamenají opravdu hodně, zejména pokud jde o dojmy. Podle studie jsou vyšší muži vnímáni jako atraktivnější a mužnější, a proto selfie často pořizují zdola. Zdá se pak, že se dívají mírně dolů na někoho, kdo je nižší.

instagram.com instagram.com

2. Část tváře

Podívejte se na své selfie – ukazujete častěji levou nebo pravou stranu tváře? Je pravděpodobné, že většinu z nich máte zaměřenou na levou část. Důvod je zajímavý – levá strana tváře lépe ukazuje emoce a podle studie je vnímána jako atraktivnější . Až příště pořídíte selfie, měli byste si to pamatovat!

instagram.com

3. Úhel kamery seshora

Pokud jste žena, která fotí shora, možná se snažíte vyjádřit ženskost. Podle studie se ženy fotografují shora, aby se divákům jevily menší, což je přesný opak mužů, kteří si pořizují snímek zdola. Vytvářením selfie shora se ženy možná snaží naznačit nejen to, že jsou malé, ale také to, že jsou věrné a krásné.

instagram.com instagram.com

4. Přirozenost

Selfie často naznačují naši náladu. Studie dospěla k závěru, že pokud pózuje v přirozených každodenních situacích můžete být vnímáni jako milá osoba. Užíváte si příjemný vánek nebo máte pohodový den? Pořízení selfie může dát ostatním dobrý dojem o vaší osobnosti.

instagram.com

5. Výraz

Neuroticismus je spojován s lidmi, kteří mohou vyjadřovat úzkost a kteří někdy mají špatnou náladu. Studie ukázaly, že právě dělání „duck face“ je bráno jako neurotický znak v chování, a to zejména v případě, že jste na obrázku sami. To samozřejmě nemusí nutně znamenat, že je to vše pravda, ale mějte to na paměti. Může to být důležité v závislosti na atmosféře, kterou chcete vyjádřit.

instagram.com
Reklama

6. Prostředí

Odborníci tvrdí, že pokud pořizujete méně selfie na soukromých místech, například doma, a více selfie na veřejných místech s informacemi o tom, kde se nacházíte, můžete být vnímáni jako někdo, kdo má hodně svědomí. Totéž platí, pokud nejste zvyklí dělat duckface nebo používat Photoshop na svých fotkách. Být někým svědomitým znamená, že máte sklon být opatrní, jasní ve svém chování a komunikaci a jste pracovití a disciplinovaní.

instagram.com

7. Pocity

Pokud jste zvyklí se fotografovat zespodu, navázat přímý oční kontakt s fotoaparátem a projevovat pozitivní emoce, dobrá zpráva! Je pravděpodobné, že jste vnímáni jako někdo, kdo je příjemný a milý. Podle vědců to znamená, že byste mohli vydávat laskavé, kooperativní, důvěryhodné a společenské vibrace.

instagram.com

8. Úsměv

Když pořizujete selfie s úsměvem a bez sevřených rtů, můžete být podle úsudku jiných lidí považováni za otevřenou osobu. Otevřená osoba je vnímána jako kreativní, milá, avšak často podstupující rizika a životní rozhodnutí.

instagram.com

Tak to vidíte. Člověk by čekal, že se lidstvo snaží dekódovat například zvířecí řeč, abychom se nějak významně posunuli a místo toho se rozebírají selfie fotky, které jsou jen směsicí pixelů. I tak doufáme, že vám tento článek k něčemu byl, protože přeci jen nějaká ta sebeprezentace na sociálních sítích je důležitá.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama