in

Žena v brněnské ZOO se bála útoku slimáků a vylezla na střechu! Mohly za to drogy?

pixabay.com
Reklama

Třicetiletá žena se navždy zapsala do historie brněnské zoologické zahrady. Po požití drog a alkoholu se vydala na střechu expozice lemurů, aby se ukryla před údajným útokem slimáků. Hlasitým křikem před nimi varovala také ostatní návštěvníky. Její děsivý křik přiměl k zásahu hned dvě hlídky brněnských strážníků. Agresivní žena nakonec skončila na záchytce.

K dramatické události došlo o víkendu. Do zoologické zahrady v Brně zavítala žena z Opavska a zřejmě nadšená tímto velkoměstem a expozicemi zvířat, požila také drogy s alkoholem. Na mysli ji však vyvstala invaze slimáků a tak si sundala boty a vylezla na střechu expozice lemura a jaguarindi a začala hystericky křičet a pobíhat kolem. Měla pocit, že jí slimáci lezou i po vlasech.

pixabay.com

Strážníkům se ženu podařilo dostat dolů za budovu. Její panika však neskončila. „I tady se žena chovala agresivně, její pohyby byly těkavé, nepředvídatelné, zvedala nohy ze země a kopala kolem sebe. Přitom neustále křičela, že jsou všude slimáci, kteří jí lezou po vlasech,“ popsala mluvčí brněnské městské policie Jana Pokorná. Dokonce si sundala triko, aby domnělé slimáky sundala. Policisté ji tedy zabalili do jednorázové přikrývky a nasadili pouta, aby nikoho nezranila.

pixabay.com

Vyděšená třicátnice následně nadýchala 2,14 promile alkoholu. „Vpichy na obou horních končetinách naznačovaly i užívání některých jiných návykových látek. Zdravotníci, kteří třicátnici vyšetřili, ji převezli na záchytku k detoxikaci. Porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek strážníci oznámili správnímu orgánu,“ poznamenala Pokorná.

Nevídaný zážitek nakonec skončil dobře a nikomu se nic nestalo. Do zoo se většinou chodíme podívat za exotickými zvířaty, ale tento zážitek se přítomným návštěvníkům z paměti jen tak nevymaže. A strážníkům zřejmě také ne. V Brně se občas dějí věci…

Čerpali jsme z novinky.cz, idnes.cz, brnenska.drbna.cz

Reklama