in

Že by TYP na dovolenou? Top 10 TAJEMNÝCH míst z celého světa.

instagram.com
Reklama

Na naší planetě jsou také místa, kde se dějí zvláštní a nevysvětlitelné věci. A i když jich je čím dál tím méně (věda co může, tak pokazí), existuje stále něco, co nás může opravdu překvapit. Jde o mystické oblasti, o nichž budeme hovořit v našem článku. Takže pokud nevíte kam na dovolenou, ale máte rádi nevysvětlitelné jevy, náhodné zvuky a napínavou atmosféru, určitě těchto 10 míst navštivte.

1. Irsko, starověká kamenná stavba Newgrange

2. Velká Británie, kopec a věž Glastonbury

3. Opuštěná vesnice Rastess v Rusku

View this post on Instagram

Посёлок находится в центре стратегически важной Бабиновской дороги – основанная в XVI веке, она соединяет Соликамск и Верхотурье. В течение нескольких столетий магистраль являлась важнейшей артерией, связывавшей Европейскую и Азиатскую части России. Но затем был открыт Сибирско-Московский тракт, и Бабиновская дорога быстро оказалась никому не нужной. Первое же упоминание о посёлке Растессе в «Дозорной книге Тараканова» относится к первой половине XVII века. Вскоре, к середине столетия, Растесс насчитывал уже порядка сорока дворов – по тем меркам это считалось довольно крупным поселением. Проживавшие там вскоре оказались заняты золотодобычей, которая продолжалась вплоть до консервации посёлка.Продолжение в следующем фото.????☝???? #интересныеместароссии #россия #времяостановилось #печально #растесс #ростелеком #онлайм #irt24 #internetrostelecom #wifi #путешествияпороссии #заброшенныеместа #старыедома

A post shared by iRT24 (@irt24) on

4. Mexiko, poušť s neobvyklou zónou ticha

View this post on Instagram

????

A post shared by @ ealaguice on

5. USA, dům Winchesterů

Reklama

6. Moskva, rokle Golosov

7. Velká Británie, vesnice Pluckley

8. Finsko, světýlka nad jezerem Paasselka

wikipedia.org

9. Česká republika, katakomby v Jihlavě

youtube.com

10.

wikipedia.org instagram.com

Tak sice jen jedno z těchto zmíněných míst je v České republice, ale když dovolené, tak pořádná a v zahraničí, no ne? Pokud ale zůstáváte jen tady u nás v republice, tak nemusíte zoufat. Jenom u nás je tolik strašidelných a magických míst, že se nebudete stačit divit. Stačí se po nich podívat na internetu.

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama