in

Z bezdomovkyně glamour influencerka? A pak že to nejde!

instagram.cominstagram.com
Reklama

Třicetiletá beauty influencerka Shantanie Beckford dnes nemá problém si vydělat klidně 10 tisíc liber měsíčně (zhruba 270 tisíc korun). Ještě před několika lety však neměla ani střechu nad hlavou. Při pohledu na její profil na Instagramu by vás to ale rozhodně nenapadlo. Zažila si velmi chmurné období kdy musela přespávat u kamarádek, kolegů nebo příbuzných a místo postele měla jen provizorní matraci na zemi.

Jak to se Shantanie vlastně bylo? V pouhých devíti letech se přestěhovala z rodné Jamaiky do Birminghamu. Tam po ukončení školy pomáhala mamince s financemi tak, že pracovala jako uklízečka ve fastfoodu. Pak se jí maminka vrátila na Jamaiku a Shantanie zůstala bez domova.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Shantania Beckford (@shantaniabeckford)

Další rok strávila zároveň studiem vysoké školy a prací, které věnovala 45 hodin týdně. Neměla však trvalé bydliště a tak pendlovala mezi přáteli a příbuznými s tím, jestli by u nich mohla přespat. Kdo z nás také při škole pracoval, dokáže si to představit. Rozhodně to není jednoduché a k tomu ještě neustále řešit to, kde večer složí hlavu?

„Po škole jsem jezdívala autobusem z Dudley a pak pracovala do jedné do rána. Vydělala jsem si 400 liber měsíčně (10800 korun). Někdy jsem ve svých provizorních bydlištích neměla elektřinu, tak jsem zůstávala na škole, dokud nezavřeli a pak jsem se sprchovala ve studené vodě. Po celou tu dobu jsem se ale věnovala make-upu. Byl to způsob, jak před tím vším uniknout,“ vyprávěla dnes úspěšná influencerka s tím, že si díky tomuto koníčku i něco přivydělala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Shantania Beckford (@shantaniabeckford)

Díky tomu se pak konečně mohla přestěhovat na ubytovnu, kde svou oblíbenou činnost provozovala na spolubydlících. Stále to byl jen koníček a tak zároveň pracovala na svých směnách. Až v roce 2014 dostala obecní byt, začala naplno natáčet make-up tutoriály a další videa. Postupně se stávala populárnější a dneska její Instagram sleduje přes 211 tisíc lidí. Vydělá si obrovské částky o kterých se jí kdysi ani nesnilo. No není to sen?

Čerpali jsme z super.cz

Reklama