in

Příběh Anety (31): Manžel změnil práci a já se s ním teď stydím jít do společnosti.

pixabay.com
Reklama

Pokud Vás práce nebaví, změňte ji. Ale ne vždy s tím bude souhlasit partnerka. Proč by neměla? Aneta je sice spokojená, že mají více peněž, ale manželova nová práce jim domů přinesla nepořádek. A nešlo jen o oblečení.

Změna.

Manžel byl vždycky krásný, voňavý, upravený, pěkně oblečený. Když jsme jeli kempovat, tak to samozřejmě nebylo stoprocentní, ale já ho miluju jaký je. A jak se o sebe stará. Chodí k holiči, upravuje si vousy, chlupy a celkově o vnějšek dbá. Vždycky mi to imponovalo a přitahoval mě. To jsem ještě nevěděla, co přijde.

Asi před půl rokem začal mluvit o jiné práci. Je manažer a k tomu samozřejmě patří i košile, obleky, hezké boty, kravata. Nikdy bych si nemyslela, že se odhodlá k tak velké změně. A to o 360 stupňů. Neptala jsem se co jiného chce dělat, bylo jisté, že se bude poohlížet po podobné práci jakou dělá teď. Spletla jsem se. Stal se z něj dělník.

pixabay.com

Fuj.

Nevěřila jsem mu. Myslela jsem, že si ze mě dělá srandu. Vždyť tvrdil, že si vydělá mnohem víc! Až když si domů přinesl nové montérky a pracovní boty, rukavice a nářadí, jsem zjistila, že to myslí vážně. To jsem ale ještě netušila, co vše tato práce obnáší. Dobře, tak bude dělat v montérkách ale doma už bude čistý. Omyl. Velký.

Po měsíci jsem si říkala, že jsem měla udělat cokoli, aby ve své staré práci zůstal. Nebo jsem mu alespoň měla pomoci s hledáním nové? Udělala jsem chybu já? Abyste si to představili: jeho práce nebyla nijak čistá a tak začal domů chodit špinavý, ušmudlaný, na rukou měl škrábance, pod nehty nesmyvatelnou špínu. Měl více peněz ale také více práce.

pixabay.com

Co teď?

Na první pohled je už na něm vidět, že se živí rukama. A já se s ním stydím kamkoli jít. Nikdo z našich známých dělníka nedělá a on si s nimi už ani nemá co říct. Nikdo jeho rozhodnutí nechápe, ani já ne. A začíná mi to vadit. Ruce plné mozolů, zažraná špína, kterou dolů prostě nedostanete… kde je ten upravený chlap?

Musím o tom neustále přemýšlet a nemůžu se s tím srovnat. To abychom raději měli méně peněz, ale jak mu to mám říct? Že se za něj stydím? Za jeho špínu za nehty a mozoly..

Reklama