in

Vémola je na dně! Opravdu zvažuje konec bohaté kariéry?

instagram.cominstagram.com
Reklama

Sedmatřicetiletý MMA bijec Karlos Vémola prohrál zápas s Patrikem Kinclem. Ještě před zápasem tvrdil, že se jedná o jeho životní duel a pokud prohraje, přijde o všechno. I proto na tom teď není psychicky dobře a kde kdo by si myslel, že se proto stáhne a dlouho se nikde neukáže. Místo toho naopak v podcastu Fightcast.one odpověděl na všechny zvídavé otázky včetně té, která se týkala ukončení jeho kariéry.

Souboj Patrika Kincla a Karlose „Terminátora“ Vémoly, ke kterému došlo na Oktagonu 43 v sobotu 20.5, přilákal pozornost tisíců lidí. Mezi oběma to bylo velmi vyostřené a tak se souboj dostal do povědomí i těch, kteří bojové sporty normálně nesledují. Odvety se tito rivalové dočkali po pěti letech a pro oba to byl životní duel. Vyhrát však mohl jen jeden a nakonec to byl Patrik Kincl.
Karlos se s prohrou smiřuje jen těžce a psychika mu dává pořádně zabrat, ačkoli na venek působí velmi nezlomně. „Přijímá se mi špatně, že stárnu a že ti mladý zobáky, který jsem dřív s přehledem porážel, už nejsem schopný porazit a dominovat nad nimi. Možná mi to něco naznačuje. Možná mi moje tělo něco říká,“ svěřil se Karlos Vémola otevřeně se slovy, že teď prostě neví, kam míří.
„Brečet asi nebudu, ale já nevím, co se sebou, i když se to stydím říct. Měl bych si užívat dětí a domova, byl jsem zvyklý trénovat čtyřikrát denně, makat. Měl jsem cíl, vizi. Teď jezdím do Hornbachu kupovat růže a starám se o zahradu. Co to se mnou je? Rýpu se v hlíně a okopávám kytky, protože nevím, co se sebou. Lednici už ani nezavírám, sežeru toho 15 kg denně,“ přiznal.
Co přesně bude dál Karlos netuší, ale aktuálně se chce nejvíc soustředit na své zdraví. Na tom se totiž roky dřiny podepsaly nejvíc. Rozhodně už nikdy nechce přistoupit na zápas ve váhové kategorii 84 kilogramů. Má problémy s imunitou, hladinou cukru, štítnou žlázou a rány po operaci se mu špatně hojí, stále hnisají. I tohle je výsledek životního stylu. Ale tělo máme jen jedno.
Chtěl by se utkat na blížícím se “nejkrásnějším turnaji roku”, tedy na Štvanici. Na konci roku by se pak měl uskutečnit dlouho očekávaný odvetný zápas s Attilou Véghem, po kterém by chtěl Karlos oficiálně ukončit kariéru. A co pak? Chtěl by se věnovat nadějným mladým talentům, svým dětem a rodině. Tak uvidíme který západ bude skutečně ten poslední. Ale jak se říká v nejlepším se má přestat.
Čerpali jsme z super.cz, extra.cz
Reklama