in

Úprava vzhledu na ústupu? Top 10 trendů, kterých začínají lidé litovat!

pixabay.com
Reklama

Móda je rozmarná, vrtošivá a proměnlivá věc. Často ve snaze získat jasný a dokonalý obraz děláme neočekávané věci. Tento nekonečný maraton nezpůsobuje žádné škody, kromě finančních. Bohužel standardy krásy často vyžadují, abychom měnili svoji smrtelnou skořápku. Vždy zde existuje riziko: nyní populární trendy budou za chvíli zapomenuty, avšak některé úpravy vzhledu pak již zůstanou navždy. Dnes proto bude řeč o 10 proměnách, které podstupujeme a pak toho litujeme.

1. Opálená pleť

Opálená kůže byla po dlouhou dobu považována za velmi atraktivní a to dokonce natolik, že mnoho lidí v zimě chodilo do solárií, aby si svoji bronzovou pleť uchovali. Opalování však pro pokožku není úplně zdravé a vede k vráskám a podrážděné či suché kůži.

pixabay.com

2. Tetování

Na tetování není samo o sobě nic špatného. Ano, vkládáme sice do kůže barvu, která není pro naše tělo tak úplně přirozená, ale jelikož se jedná o barvy zdravotně nezávadné, tak v tomto ohledu žádný problém neexistuje. Jde tu ale o výběr motivu. Můžete si najít jakéhokoli umělce, který promění vaše tělo v živé lidské plátno a budete vypadat úžasně. Problém však nastává v momentu, kdy si vyberete motiv, který je trendy, se kterým se na 100% neztotožňujete a nikdo nechce mít na těle něco, co se mu nelíbí. A samozřejmě je tu pak i druhá varianta a to, když si vyberete umělce, který to moc neumí…

pixabay.com

3. Microdermal piercing

Spoustu lidí upřednostňuje microdermal piercing, protože nemusíte kupovat žádné prsteny, náramky nebo náhrdelníky. Prostě si vloží šperk přímo do kůže a ten tam po správné péči bez problému zůstane. Důležité ale je vybrat to správné místo. Na prstech, zádech, mezi prsy nebo klíčních kostech sice vypadají tyto ozdoby krásně, ale nejsou tou nejlepší možnosti. Oblečení a další věci se budou neustále zasekávat a s největší pravděpodobností dojde k poranění kůže, špatnému hojení či dokonce vytržení šperku.

Just a little dermal help. I got these bad boys yesterday and I was wondering if I could shower since it’s only the day after?
byu/angelgabe6 inpiercing

4. Obočí

Určitě jste si všimli, že trendy, které diktují, jaký tvar má obočí mít, se mění stejně rychle jako počasí. Dříve bylo trendy opravdu tenké obočí, poté naopak velké husté obočí a zdá se, že tento kolotoč se jen tak nezastaví. Co je však populární, tak je tzv. procedura microbladingu obočí či jeho tetování. Je to pohodlné, protože si jej nemusíte každý den malovat a na jeho úpravu jdete až za několik měsíců. Je však opravdu důležité, ke kterému umělci jdete..

I’ve seen a few posts lately about eyebrow tattoos aka ‘microblading’ or ‘feathertroke’, and wanted to share mine for any interested NYC-ers.
byu/seafffoam inMakeupAddiction

5. Barevné čočky

Barevné čočky sice nepatří k dlouhotrvajícím úpravám vzhledu, protože po jejich velmi snadném vytáhnutí, jste to zase vy, ale nejedná se o zcela neškodný doplněk. Pokud si je koupíte po návštěvě očního lékaře v certifikovaných obchodech, tak je to v pořádku. Problém ale může nastat, koupíte-li si je někde bez garance zdravotní nezávadnosti a můžete si trvale poškodit zrak.

pixabay.com
Reklama

6. Roztažené uši

Tento trend není sice tak populární jako klasický piercing nebo více náušnic v uchu, ale vídáme jej poměrně často. Speciálními kroužky si ta můžete roztáhnou uši do opravdu velkých rozměrů. Problémem ale pak je, když už roztahováky nechcete. Tyto díry se nikdy pořádně nezahojí a abyste se toho nadobro zbavili, budete si je muset nechat zašít.

I’ve finally gotten to 12mm!! How does it look reddit?
byu/LordFrogMouth inStretched

7. Permanentní make-up

Permanentní make-up je skvělým řešením pro lidi, kteří jsou alergičtí na kosmetické produkty nebo je zkrátka nebaví se každý den malovat. Hlavní nevýhoda tkví ale už v samotném názvu – je permanentní. Takže jej můžete odstranit pouze laserovou korekcí.

The blonde lady actually does semi permanent makeup 😩
byu/rrespino inawfuleverything

8. Prodloužení řas

Prodlužování řas je poměrně neškodný způsob, jak si zvětšit objem vašich jinak nevýrazných řas. Pokud však dodržujete určitá pravidla… Podle očních lékařů může prodloužení řas vést ke snížení rychlosti růstu vašich přirozených řas, může způsobit syndrom suchého oka nebo různé alergické reakce oční sliznice.

pixabay.com

9. Akrylové nehty

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších ženských procedur krásy. Akryl sám o sobě není nebezpečný, ale při jeho častém používání byste stejně měli nechat své nehty odpočinout. Akrylový kryt sice chrání vaše nehty před poškozením, ale díky tomu se stávají tenkými a zranitelnými.

pixabay.com

10. Piercing

Propíchnuté nosy, obočí, rty, pupíky a další části těla, vypadají opravdu zajímavě a mnohdy i přitažlivě. Sami celebrity navíc byly prvními lidmi, kteří tento trend zahájili. Nyní ale dochází k poklesu oblíbenosti piercingů a navíc po jejich vytažení zůstávají jizvy.

pixabay.com

Najít svůj vlastní jedinečný vzhled je nikdy nekončící a vzrušující výzva. Hlavní je spoléhat se na své vnitřní pocity a zkušenosti, nikoli na nejnovější módní trendy. Každý z nás sice chce být IN, ale někdy to opravdu nestojí za to. A i když jsou všechny výše zmíněné věci ještě stále v módě, začíná se ozývat čím dál tím více lidí, že kdyby věděli, jak dopadnou, tak by s tím nikdy nezačínali. A jaký máte na to názor vy?

Tématem jsem se inspirovali na brightside.me

Reklama