in

Tragédie v Polsku: Hodiny ji venku ignorovali! Dívce (†14) nikdo nepomohl.

pixabay.com
Reklama

Jak všichni víme, teploty venku neúprosně klesají a po příjemném podzimu se slehla zem. Takovéto teploty však mohou být životu nebezpečné, obzvláště když se jim vystavujete několik hodin…. a nikdo vám nepomůže.

Dámy a pánové, v úterý v Polsku došlo díky ignoraci lidí a mrazivému počasí k opravdu smutné tragédii. Šlo o mladou čtrnáctiletou dívku, které se při cestě ze školy udělalo špatně a tak několik hodin zůstala sedět před obchodem, kde ji i přes velkou koncentraci lidí nikdo nepomohl.

Údajně měla zavolat svému otci o pomoc, že neví kde je a je jí špatně. Od té doby se ní rodičům již nepodařilo spojit a po neúspěšných hodinách hledání se obrátili s prosbou na policii. Až ale teprve odpoledne, když už byla v bezvědomí, se jí dostalo pomoci od jednoho z kolemjdoucích.

pixabay.com

Ten jí odnesl do tepla supermarketu, před kterým dívka celou dobu seděla a zavolal záchranku. To už ale bohužel bylo pozdě. Její teplota klesla pod 22°C a následující den na následky podchlazení zemřela. Podle polských médií prý nikoho z kolemjdoucích nenapadlo, že by dívka s telefonem v ruce, potřebovala pomoc.

Celý tento případ je opravdu odstrašujícím příkladem toho, jak jsou dnešní lidé nevšímaví. Chápali bychom, kdyby si někdo nevšiml ležícího bezdomovce, u kterého nevíte, zda jen spí, je opilý nebo mu vážně něco je, ale čtrnáctiletá dívka? Ta by opravdu bezdůvodně v takových mrazech na zemi neležela. A co si o celé tragédii myslíte vy?

Tématem jsme se inspirovali na novinky.cz

Reklama