in

Myslete na své psychické zdraví! Top 10 pravdivých citátů.

facebook.com facebook.com
Reklama

Psychické zdraví je velmi křehkou záležitostí, i když to tak nemusí vypadat. Ne každý se se svými problémy svěřuje a raději se přetvařuje, že je všechno v pořádku, i když to tak být nemusí. Rozhodli jsme se proto s vámi sdílet 10 citátů zaměřených právě na péči o sebe sama a věříme, že vám pomohou.

1. Čím méně se staráte, tím šťastnější budete.

Když se nad tím tak zamyslíte, je to více než jen pravdivé. Čím méně informací totiž člověk má, tím méně obav z toho pak může být.

2. Vaše budoucnost vás potřebuje. Vaše minulost ne.

Obzvláště tento citát je velmi pravdivý a potřebný, aby jej lidé slyšeli. Mnoho lidí totiž stále hledí do minulosti.

3. Někdy musíte hrát hloupého z chytrého důvodu.

Často se totiž stává, že když ze sebe takzvaně “děláte hloupého”, vyjdete z mnoha situací daleko lépe, než ten, který ze sebe dělá toho nejchytřejšího.

4. Udržujte si soukromí. Ne každý pro vás chce to nejlepší.

Pohádka o Sněhurce je toho dokonalým příkladem. Princezna si myslela, že může čarodějnici věřit a přijímala od ní všechny dary. Jak ale všichni víme, čarodějnice chtěla jen její smrt.

5. Pokud se unavíte, naučte se odpočívat. Ne skončit.

Velmi pravdivé. Každý totiž raději se vším přestane, než aby si jen od dané věci odpočal a poté pokračoval.

Reklama

6. Vždy buďte připraveni říci sbohem čemukoli.

Loučení bylo, je a bude jednou z nejtěžších věcí v životě člověka. Každý se nerad loučí s něčím, co měl rád, ale to je život.

7. Přestaňte akceptovat věci, se kterými nesouhlasíte.

Garfieldova upřímnost v tomto byla naprosto dokonalá. Okamžitě řekl hned a všechno, co si popravdě myslí a nemusel tak řešit různé přetvářky.

8. Naučte se postrádat někoho bez toho, aniž byste jej chtěli zpět.

Ne všichni mohou být součástí vašeho života. Hlavní je, že o nich víte. A to je důležité si uvědomit.

9. Je v pořádku být smutný i po udělání správného rozhodnutí.

Ne vždy je totiž to správné rozhodnutí i zároveň tím, ze kterého by měl člověk radost. Nebuďte proto zbytečně ještě více nešťastní.

10. Život bude lepším, když budete méně očekávat.

Očekávání je téměř vždy totálně zničeno krutou realitou, díky čemuž pak jsme nešťastní. Pokud ale nebudeme mít zbytečně velká očekávání, k ničemu z toho dojít nemusí.

Když člověku není psychicky dobře, nemusí to hned znamenat, že potřebuje psychologa či psychiatra. Někdy to může být jen chvilkové nepříznivé období, kdy daná osoba potřebuje slyšet něco právě takového. A co si na téma psychické zdraví myslíte vy?

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama