in

Top 10 věcí, které se stanou vašemu tělu, pokud přestanete jíst maso!

brightside.me
Reklama

Debaty o výhodách a nevýhodách vegetariánství se zdají být během na dlouho trať. Ani my se nechce pustit do hádky nebo se postavit na jednu ze stran, proto odmítáme morální aspekty a diskutujeme o nejedení masa z vědeckého hlediska. Proto vám představíme 10 změn, které se s vaším tělem stanou, pokud vyloučíte maso ze své stravy. Připraveni?

1. Zhubnete.

Lidé, kteří se vzdají masa, mohou sami od sebe zhubnout kolem 5kg. Kromě toho nepotřebují počítat kalorie ani zvyšovat tréninkový program. Vaše zeleninová strava si dokonale poradí se vším.

brightside.me

2. Počet ochranných bakterií ve vašem střevě se zvýší.

Střevní flóra lidí, kteří jedí maso, se liší od vegetariánů. Data ukazují, že lidé, kteří jedí pouze rostlinné produkty, mají více ochranných bakterií. Trvá však nějakou dobu, než se střevní flóra reorganizuje a zdokonalí. Nejprve můžete pociťovat nadýmání a nadměrnou plynatost, protože vaše střeva a slinivka břišní se také přizpůsobují rostlinné stravě a pociťují nedostatek enzymů.

brightside.me

3. Vaše pokožka bude vypadat zdravěji.

Mnoho vegetariánů si všimlo, že se jejich pokožka zlepšila: pupínky, černé tečky a akné zmizeli. Vědci tvrdí, že pokud maso nahradíte ovocem a zeleninou, vyplaví se všechny toxiny. Takový detox působí na vaši pokožku dobrým způsobem.

brightside.me

4. Stanete se energičtější.

Jednou z nejdůležitějších vlastností, které si lidé všimnou, když přestanou jíst maso, je, že se během dne se cítí méně unavení. „Býval jsem večer úplně vyčerpaný, i když jsem byl celý den v kanceláři. Teď potřebuji pořádný trénink, abych se cítil unavený,“ říká jeden z vegetariánů. Není to překvapení, protože taková strava vám pomůže nejen zbavit se váhy a vyplavovat toxiny, ale také cítit určitou lehkost.

brightside.me

5. Riziko kardiovaskulárních onemocnění se sníží.

Souvislost mezi červeným masem a kardiovaskulárními chorobami byla nalezena už dávno. Američtí vědci zjistili, že karnitin v červeném mase vyvolává chemické reakce, které negativně ovlivňují naše srdce. Je také zajímavé, že vegetariáni mají nižší riziko hypertenze, cukrovky a kolorektálního karcinomu a rakoviny žaludku.

brightside.me
Reklama

6. Hladina vašeho cholesterolu se sníží až o jednu třetinu.

Když nejíte maso, hladina cholesterolu v krvi klesá. Tento účinek lze srovnávat s účinkem po užívání prášků na cholesterol. V tomto případě však nejsou žádné vedlejší účinky: stanete se pouze zdravějšími. Lidé s aterosklerózou velmi doporučují vyzkoušet zeleninovou stravu.

brightside.me

7. Vaše „dobré“ geny budou fungovat lépe.

Vědci zjistili, že podmínky prostředí ovlivňují práci našich genů. Existují „dobré“ a „špatné“ geny. Pokud je váš životní styl nezdravý, vaše „špatné“ geny začnou pracovat rychleji, což způsobí rozvoj chronických onemocnění a obezity. Pokud vedete zdravý životní styl, práce genů se změní. Jedná se o přechod od konzumace masa k zeleninové stravě, která mění „dobré“ geny. Pomáhá také normalizovat práci našeho těla.

brightside.me

8. Mohou se vyskytnout výživové nedostatky.

Pokud přestanete jíst maso, můžete zaznamenávat nedostatek jódu, železa, vitaminu D a B12 ve vašem těle. Vědci však tvrdí, že pokud vaše strava obsahuje dostatečné množství luštěnin (fazole, čočka), ořechů, ovoce, zeleniny, celozrnných produktů a obilovin, rovnováha se obnoví. Kromě toho lze také použít vitamíny a doplňky stravy.

brightside.me

9. Můžete ztratit chuť.

Zinek je základním prvkem odpovědným za chuťové vjemy. V ústřicích a červeném masu je vysoké množství zinku, ale vegetariáni musí najít jiný užitečný zdroj tohoto prvku. Fazole, ořechy, celozrnné výrobky a mléčné výrobky však obsahují potřebné množství zinku.

brightside.me

10. Svaly budou potřebovat více času na zotavení.

Proteiny jsou nezbytné pro posílení a regeneraci svalů po cvičení. S tímto úkolem se dobře vyrovnávají živočišné i rostlinné bílkoviny. Pamatujte však, že rostlinné bílkoviny potřebují více času, než začnou fungovat. Odborníci na výživu doporučují vegetariánským a veganským sportovcům konzumovat bílkoviny hned po cvičení, protože se takto vstřebávají snadněji a rychleji.

brightside.me

I když jsme zarytí masožravci, po dnešním článku začínáme uvažovat o menší změně v naší stravě. Nejde tu jen o hubnutí, ale už taky nejsme nejmladší a jak tak koukáme, tak zeleninová strava má opravdu blahodárný vliv na vnitřní tělesné zdraví člověka. A co vy? Jaký je teď váš názor na vegetariánství?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama