in

Top 10 nejdražších fotbalových týmů na MS 2022 v Kataru!

instagram.com
Reklama

Pojďme nyní trochu zavzpomínat na loňské mistrovství světa ve fotbale, které se konalo v Kataru. Vítězný tým, kterým, jak již všichni víme, se stala Argentina, získal kromě zlatých medailí i částku 420 milionů euro. Když tuto částku však porovnáme s celkovou hodnotou hráčů těch nejdražších týmů, tak to stále není zdaleka tolik. Pojďme se nyní podívat na desítku těch úplně nejdražších týmů, které na turnaji hrály!

10. Uruguay

Tento jihoamerický tým se těsně nedostal do play-off, čili nejlepší šestnáctky. Hodnota jejich týmu však byla 450 milionů eur, tedy něco okolo 10,7 miliard Kč a tím obsadili desáté místo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Luis Suárez (@luissuarez9)

9. Belgie

Ani Belgičané nepostoupili do vyřazovací fáze, což bylo pro jejich fanoušky velké zklamání a potupa pro samotný tým, obzvlášť poté, co na posledním šampionátu vybojovali bronz. S hodnotou týmu 563 mil. eur, neboli 13,4 mld. Kč obsadili deváté místo a jejich nejdražším hráčem byl Kevin De Bruyne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kevin De Bruyne (@kevindebruyne)

8. Nizozemsko

Na posledním EURU jsme to byli právě my, kdo “Oranjes” vyřadil v play-off, na tomto MS to zase byla ve čtvrtfinále Argentina. Hodnota jejich týmu byla o něco vyšší, než u jejich souseda z Beneluxu, konkrétně 587 mil. eur, nebo také 14,3 mld. Kč a jejich nejdražším hráčem byl Matthijs de Ligt s hodnotou 70 mil. eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Matthijs de Ligt (@mdeligt_)

7. Argentina

Ačkoliv Argentina celý turnaj vyhrála, s hodnotou týmu 633 mil. eur, neboli 15,4 mld. Kč, jsou až na sedmém místě. Asi nikoho nepřekvapí, že jejich nejdražším hráčem byl Lionel Messi, který byl zároveň vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leo Messi (@leomessi)

6. Německo

Německo, které dlouhodobě patří mezi špičky, nepostoupilo do play-off dokonce druhý světový šampionát za sebou a po zlatu z MS 2014 to jsou dvě studené sprchy a dva šoky nejenom pro jejich fanoušky. Rozdíl je oproti sedmému místu již celkem markantní, protože hodnota Němců na tomto turnaji byla 885 mil. eur, v přepočtu 21,5 mld. Kč. Nejdražším hráčem byl Jamal Musiala za rovných 100 milionů eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jamal Musiala (@jamalmusiala10)

Reklama

5. Španělsko

Španělé na tomto turnaji sice postoupili ze skupiny, ale poté zažili rovněž šok v podobě vyřazení od Maroka v osmifinále. Jejich hodnota byla 903 mil. eur, neboli 22 mld. Kč. Nejdražším hráčem byl mladík Pedri, který měl hodnotu také 100 mil. eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pedri González (@pedri)

4. Portugalsko

Stejně jako jejich sousedy z Pyrenejského poloostrova Španěly, i Portugalce vyřadili Maročané ve čtvrtfinále. Ještě stále se držíme pod miliardou eur, hodnota Portugalců byla 937 mil. eur, neboli 22,8 mld. Kč. Jejich nejhodnotnějším hráčem však nebyl slavný Cristiano Ronaldo, ale Rafael Leão za 85 milionů eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cristiano Ronaldo (@cristiano)

3. Francie

Dostáváme se na bronzovou příčku a zároveň nad miliardu eur. První tým, který tuto částku překročil, byla stříbrná Francie s hodnotou 1,08 mld. eur, tedy 26,3 mld. Kč. Nejdražší hráč zde nebyl nikdo jiný než Kylian Mbappé, který na turnaji vstřelil nejvíce branek, konkrétně osm. jeho hodnota byla 160 milionů eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kylian Mbappé (@k.mbappe)

2. Brazílie

Brazilci na byli na šampionátu vyřazeni ve čtvrtfinále nakonec bronzoví Chorvaté, což muselo pro ně být velké zklamání, ačkoliv Chorvatsko rozhodně patří mezi špičkové týmy. S hodnotou 1,14 mld. eur, neboli 27,8 mld. Kč jsou však na druhém místě a jejich nejdražším hráčem byl Vinícius Jr. s hodnotou 120 milionů eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vinicius Jr. ⚡️🇧🇷 (@vinijr)

1. Anglie

Absolutním vítězem, tedy co se hodnoty týká, jsou Angličané, kteří vypadli rovněž ve čtvrtfinále s Francií. Jejich hodnota činila 1,26 mld. eur, v přepočtu 30,6 mld. Kč. Jejich nejdražším hráčem byl Phil Foden za 110 milionů eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Phil Foden (@philfoden)

 

Pokud jste na prvním místě čekali, stejně jako my, například Francii, Brazílii nebo zlatou Argentinu, tak vás Anglie nejspíš dost překvapila. Tento seznam však dokazuje, že peníze nejsou všechno a hodnota týmu se často dost odlišovala od skutečného umístění, většinou v tom negativním slova smyslu!

Čerpali jsme z youtube.com

Reklama