in ,

Tohle, že se nosí? Top 10 šílených japonských trendů, které teď frčí.

instagram.com
Reklama

Země vycházejícího slunce je bezpochyby majestátně krásná a okouzlující. Má ohromující starověkou kulturu, laskavé lidi a úžasné památky. Přesto pro nás, kteří nejsme Asiati, se někdy zdá být velmi podivná. Existují trendy, kterým opravdu nerozumíme, jako je závislost na aplikacích filtrování obličeje, které zvětšují oči do extrémních velikostí nebo jejich láska k různým až přemrštěným dekorací. Už nebudeme déle zdržovat, podívejte se na to sami.

1. Styl Decora

Jeho název pochází z anglického slova „dekorace“. Styl vznikl na konci 90. let a byl populární hlavně v roce 2000. Nyní se však vrací.

Instagram will load in the frontend.

2. Styl Ganguro

Pokud jste někdy slyšeli, že bílá kůže je považována za nejkrásnější věcí v Japonsku, budete překvapeni. Opálená až doslova hnědá kůže, velmi světlé vlasy a bílé líčení… to je prosím Ganguro.

Instagram will load in the frontend.

3. Přehnané používání filtrů při focení.

Asiaté, zejména Japonci, mají rádi triky pro zvětšování očí: používají vše od kontaktních čoček po plastickou chirurgii. Éra Instagramu přinesla nový trend: filtry obličeje. Pomáhají nejen dosáhnout velkých anime oči, ale také vyrovnat kůži, takže vypadá dokonale hladká a zářící.

Instagram will load in the frontend.

4. Styl Animegao kigurumi

Dalším trendem, známý jako „animegao kigurumi,“ je součást cosplay, akorát zde lidé používají i masky v podobě celé nasazovací hlavy kromě obvyklých kostýmů postav, aby se ještě více podobali svým milovaným anime postavám.

Instagram will load in the frontend.

5. Masky pro cvičení obličeje.

Pokud někdo chválí asijské ženy, nejčastěji řekne, že mají krásnou pleť. Japonsko je známé pro řadu produktů péče o pleť. Zde najdete nejneobvyklejší masky, které mají stejný efekt, jako byste pobývali v sauně či tělocvičně.

Instagram will load in the frontend.
Reklama

6. Styl Shironuri

Slovo „ shironuri “ ve skutečnosti znamená „malované bílé“. Oděv zde není tak důležitý. Klíčem je hlavně bílá kůže, buď natřená nějakým kosmetickým výrobkem, nebo potažená bílým plátnem.

Instagram will load in the frontend.

7. Trenažér očních víček

A tady je další šílený trend v našem seznamu. Tento trenažér je navržen tak, aby vytvořil dvojité víčko, a je určen pro ty, kteří chtějí vypadat více „evropsky“ bez použití chirurgického zákroku.

Instagram will load in the frontend.

8. Solné injekce

Tento trend byl přinesen do Japonska z Kanady. Jedná se o dočasné injekce solného roztoku, který pak sám úplně vymizí během 24 hodin. Ačkoli to není oficiálně povolený a rozšířený trend (je to přeci jen drahé), existuje. Vypadá to strašidelně, že?

Instagram will load in the frontend.

9. Šablony na rtěnku

Hej, dámy! Už jste někdy měli problémy s nanášením rtěnky? Pak toto zařízení vypadá jako krok k vaší lepší budoucnosti. Pro nás to možná zní vtipně, jak někdo může potřebovat šablonu na rtěnku, ale v Japonsku se tohle hojně využívá.

Instagram will load in the frontend.

10. Tak trochu jiné nošení batohu.

Jak můžete vidět na obrázku, spočívá to v tom, že si ženy zaháknou uši batohu o svá prsa, díky čemuž vypadají prsa větší a pevnější. 

i2.wp.com

To jsou nám to ale věci. Ještěže v České republice nic takového není. A nebo je, ale jen se o tom tolik nemluví? Podělte se i vy s námi o vaše šílené zkušenosti s různými trendy. No a co z toho byste třeba nosili vy?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama