in

Tohle všechno jsou LŽI! Top 10 odhalujících FAKTŮ.

imgur.com
Reklama

V dnešním světě, kdy se podvádí na každém kroku, musí být člověk velmi opatrný. Zvláště v našem státě, kdy všichni vědí, že se to děje, ale nikdo s tím nic nedělá. Dnes vám proto řekneme o 11 lžích, které málokdo zná. Připraveni znát pravdu?

1. Zlaté olympijské medaile jsou vyrobeny z 98,8% ze stříbra. Zlatem jsou jen pozlaceny.

pixabay.com

2. Tlačítko Popkorn je na našich mikrovlnkách naprosto zbytečně.

Většina mikrovlnek má jinou sílu a proto se popkorn dělá podle poslouchání pukání. Navíc přímo v návodu většiny popkornů je přímo věta, že při jeho přípravě toto tlačítko nemáme používat.

imgur.com

3. Mléko naléváme špatně.

Pokud naléváme mléko z krabice tak, jak je na obrázku, tak bude šplíchat všude kolem. Pokud otočíme krabici hrdlem výše blíže k ruce, už nikdy nebudou kapičky všude kolem.

pixabay.com

4. Široké chodníky se nedláždí ručně.

imgur.com

5. Baby mrkev je naprosto obyčejná mrkev. Jedná se jen o marketingový trik.

pixabay.com
Reklama

6. Ukazují více, dávají méně.

Další marketingový trik, který je založený na tom, že lide „jedí i očima“, jak se říká. To znamená, že na obale například právě kuřecích nugetek ukáží 11 kousků, abyste měli pocit, že je jich hodně, ale dostanete jen 10.

imgur.com

7. Víčka na kávu nemají jen jedno funkci, ale rovnou dvě.

První funkcí je ta zavírací, jak všichni víme. Bylo však navrženo i tak, aby plnilo i odkapávací funkci, aby se do víčka dal šálek zacvaknout.

8. Subway bagety nemají 30cm (11.8 palců) jak slibují, ale jsou o 2,5cm (1 palec) kratší. A myslí si, že si toho nikdo nevšimne.

imgur.com

9. Společnost při výrobě piva Guinness používá rybí měchýře pro filtraci pevných částic a kvasinkových buněk. Toto pivo roto není nic pro vegany.

pixabay.com

10. Barva gumového medvídka neznačí jeho příchuť. Například zelený gumový medvídek má chutnat po jahodách. Překvapeni?

pixabay.com

Zajímavost jako BONUS:

Lidé stejně jako hadi svlékají kůži. Za celý svůj život svlečeme až 35kg kůže.

imgur.com

Bohužel, to je dnešní doba… Nevíme jak vás, ale nás velmi překvapilo, že se šetří na zlatých medailích a že pivo Guinness není pro vegany, ale nikdo o tom nemluví. A co nejvíce překvapilo vás? 

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama