in

Tohle v jídelníčku královny nikdy neuvidíte! Top 10 jídel, které jsou pro ni tabu.

pixabay.com pixabay.com
Reklama

Být členem královské rodiny není snadné. Nejrůznější pravidla a předpisy, které je bezpodmínečně nutné dodržovat, činí kralování mnohem obtížnější záležitostí. Dokonce i jejich každodenní strava je přísně regulována. Jsou stanovena jídla, která jíst mohou, a která ne. A přesně na ty se dnes podíváme.

Královna Velké Británie – Alžběta II.

pixabay.com

1. Česnek a cibule

Je to všechno o štiplavém pachu této voňavé přísady, která by v žádném případě neměla zastínit důležitou večeři nebo slavnostní obřad. Totéž platí pro cibuli. Na tu není sice přísný zákaz, ale například se nikdy u královského stolu nebude podávat francouzská cibulová polévka, natož syrová cibule.

pixabay.com

2. Mořské plody (slávky, ústřice)

Nechuť monarchů k mořským plodům je způsobena vysokým rizikem otravy jídlem. A protože dny členů královské rodiny jsou naplánovány téměř na minutu přesně, není čas na řešení nežádoucích příznaků. Výjimky jsou však stále možné: princ William připustil, že mu chutná sushi, a jeho otce, prince z Walesu, viděli, že jí ústřice. Pouze Její Veličenstvo anglická královna zachází s tímto pravidlem s maximální přísností.

pikabu.ru

3. Těstoviny

Potraviny s vysokým obsahem sacharidů jsou v královské kuchyni přísně zakázány. Královna Alžběta II. dodržuje nízko-sacharidovou dietu, takže na jejím jídelním lístku nikdy neuvidíte těstoviny v žádné podobě.

pixabay.com

4. Foie gras z husí jater

Francouzská pochoutka je zakázána od roku 2008. Zákaz zavedl princ Charles, který byl znepokojen drsným zacházení s husami. Výroba foie gras koneckonců vyžaduje speciální krmení a údržbu tohoto druhu ptáků.

pixabay.com
Reklama

5. Syrové nebo jakkoli jinak málo udělané maso

Důvod zákazu je triviální. Riziko možné otravy jídlem a dalších nemocí spojených s nedostatečnou tepelnou úpravou masa. To znamená, že jídla jako tatarák nebo carpaccio se na oficiálních akcích nepodávají.

pixabay.com

6. Brambory

Královna kvůli své nízko-sacharidové stravě nejí potraviny s vysokým obsahem škrobu a sacharidů. Z tohoto důvodu brambory nejsou častým hostem královského stolu. Takto „ušetřené“ kalorie Alžběta II. šťastně vyměňuje za dezerty. Například málokdy odmítne kousek čokoládového dortu.

pixabay.com

7. Pizza

Pravděpodobně budete šokováni, když zjistíte, že královna nikdy v životě nejedla pizzu. Tvrdí to její osobní kuchař, který vařil pro Její Veličenstvo 15 let. Pizza, stejně jako jakékoli jiné oblíbené rychlé občerstvení, není přijatelné a patří mezi přísné TABU.

pixabay.com

8. Kůrky chleba

Královna se nebrání jíst sendviče, ale dává přednost tomu, aby byly kůry odříznuty a nebyly tam žádné ostré rohy. Proto jsou sendviče podávány v kulatém, nikoli čtvercovém tvaru. Je to způsobeno osobními preferencemi Jejího Veličenstva a anglické pověry, která říká, že každý, kdo podává jídlo s ostrými hranami panovníkům, se je snaží svrhnout z trůnu.

pikabu.ru

9. Bílá slepičí vejce

Je nemožné si představit tradiční anglickou snídani bez pár vajec natvrdo. V House of Windsor jsou preferována hnědá vejce, protože princ Charles a královna Alžběta je považují za chutnější než bílé. Podle královského šéfkuchaře musí být vejce pro panovníky vařena přesně 4 minuty. Princ z Walesu chová svou kuřecí farmu v jednom z královských statků – odtud se na královský stůl dodávají hnědá vejce.

pixabay.com

10. Rýže

Stejně jako u těstovin a brambor není rýže také zahrnuta v jídelním lístku a stravě Jejího Veličenstva kvůli vysokému obsahu sacharidů. Alžběta pečlivě sleduje své zdraví a její vynikající fyzická forma je toho vynikajícím potvrzením.

pixabay.com

To jsou nám ale věci… No dokážete si představit, že byste si nikdy v životě nemohli dát pizzu nebo šťavnatý raw steak? Tohle je pro nás zcela nemyslitelné. Okrádat se o takové pochoutky není fér. Na to je život až příliš krátký. A co vy? Zvládali by jste takováto přesná nařízení?

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama