in

Těšíte se? Top 10 vynálezů, které nás v budoucnu ČEKAJÍ!

brightside.me
Reklama

Asi před 20 lety byl svět fascinován konceptem Bluetooth. A dnes už můžete svůj smartphone připojit k mnoha věcem, dokonce i k toustovači. Je těžké si představit svět, kde nám roboti budou malovat nehty a naše oblečení se jednoduše vyčistí samo, ale tato realita není tak daleko, jak bychom si mohli myslet. Dnes vám proto přinášíme top 10 vynálezů, na které se můžeme těšit.

1. Samočisticí oblečení

Australští vědci vynalezli textil, který se sám čistí. Tkanina využívá nanostruktury, které mohou při působení světla rozpouštět nečistoty a skvrny.

brightside.me

2. Okna měnící barvu, díky čemuž pak vyrábějí elektřinu.

S využitím nového solárního materiálu vytvořili vědci okno, které při zvýšení teploty ztmavne, takže infračervené vlnové délky nevstoupí do budov. To znamená, že tato okna by mohla nahradit klimatizaci. A ještě působivější je myšlenka, že okna budou vyrábět elektřinu, protože se mohou použít jako solární panely.

brightside.me

3. Robotičtí vodicí psy

Malý robot má citlivou kameru a vodítko se senzorem, které mu umožňují snímat překážky a bezpečně vést svého majitele.

brightside.me

4. Inteligentní postele

Inteligentní postele vám umožní upravit různé funkce, jako je umístění matrace a teplota, aby vám poskytly nezapomenutelný zážitek ze spánku. Inteligentní postele budou mít také další funkce, které zahrnují vestavěné projektory, takže můžete sledovat televizi.

brightside.me

5. Robot zdravotní asistent

Roboti jsou navrženi tak, aby pomáhali sestrám s rutinními úkoly, jako je zvedání pacientů z postele a měření životních funkcí. Tito roboti mohou ušetřit čas a zdravotní sestry mohou nemocnici vést efektivněji.

brightside.me
Reklama

6. Dveře, které skenují čárové kódy

V budoucnu možná nebudete muset čekat v řadě. U dveří budou skenery, a když odejdete se svými položkami, budou automaticky naskenovány a peníze budou odečteny přímo z vašeho bankovního účtu.

brightside.me

7. Živá navigace

Budoucnost rozšířené reality (AR) by se mohla rozšířit přímo na čelní skla automobilů. Názvy budov a silnic by se před vámi objevily, jako by byly napsány na samotných budovách.

brightside.me

8. Inteligentní zámky

Inteligentní zámky dnes již existují, ale zatím se příliš nepoužívají. Stejně jako ostatní inteligentní zařízení se tyto zámky mohou připojit k vašemu telefonu. Aplikace vám umožňuje zamykat a odemykat dům na dálku a může dokonce nastavit plán zamykání dveří v určitých časech.

brightside.me

9. AR brýle

Byly vytvořeny brýle typu AR neboli „chytré brýle“, ale ještě je několik věcí, které je třeba vyřešit, než budou popularizovány. Chytré brýle vám budou moci ukázat vše, co dokáže váš telefon, například počasí, zprávy a pokyny. Jsou to v podstatě nositelná počítače.

brightside.me

10. Robot na manikúru

Malování nehtů může být obtížné, zvláště když jste na to sami. Dnes již však existuje několik robotických zařízení na malování nehtů, například Nimble. Dosud však nebylo dosaženo komerčního produktu s přesností potřebnou k natření lidských nehtů.

brightside.me

Všechno to zní tak krásně a lákavě, že se a to upřímně těšíme. Hlavně na inteligentní postele a samočistící trička. A co z toho nejvíce oslovilo vás? A taky se už na podobný technologický rozvoj těšíte?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama