in

Sprchujete se raději ráno nebo večer? Víme, která volba je ta lepší!

pixabay.com
Reklama

Dermatologové doporučují strávit ve sprše asi 5 až 10  minut denně. Zatímco někteří z nás si nedokážou představit den bez ranního opláchnutí, jiní dávají přednost smývání každodenního stresu v noci. A přestože čas, kdy se budete sprchovat, závisí na vašich osobních preferencích, ti, kteří se rozhodnou sprchovat se v noci, mohou ve skutečnosti sklízet více výhod pro krásu a zdraví .

My v  Bright Side po provedení tohoto výzkumu vážně uvažujeme o změně některých našich návyků při sprchování. Ukázalo se, že existuje celá řada způsobů, jak může noční sprchování prospět vašemu zdraví a vašemu vzhledu.

1. Pomáhá bojovat proti nadměrnému pocení.

Zatímco ranní sprcha je skvělý způsob, jak se osvěžit před dnem, sprchování v noci vám může ve skutečnosti pomoci předcházet tělesnému pachu. Studená sprcha před spaním může pomoci snížit noční pocení, kterým mnoho lidí trpí.

 

2. Je to lepší pro vaši pokožku.

Sprcha před spaním může také pomoci udržet akné na uzdě. Naše vlasy shromažďují bakterie a nahromaděné produkty po celý den, a když vaše hlava dopadne na polštář, všechny tyto nečistoty se přenesou do vašeho povlaku na polštář a poté do vašeho obličeje. Protože se naše pokožka během spánku regeneruje, jít spát s čistou a svěží pletí také znamená, že vaše nové kožní buňky budou zdravé.

 

3. Vaše vlasy budou zdravější.

Pokud si vlasy umyjete večer, budete mít více času nechat je přirozeně uschnout na vzduchu. To zase udrží vaše vlasy lesklé a pružné po delší dobu, protože pomáhá uzamykat vlhkost . Fénování vlasů v ranním shonu může poškodit vaše prameny a zanechat je slabé a matné.

 

4. Může zabránit svalovým křečím.

Pokud vaše svaly po dlouhém dni v práci bolí a bolí, teplá sprcha vám může pomoci zmírnit nepříjemné pocity. Jak teplá voda zasáhne vaše tělo, pomáhá uklidnit svalové napětí a podporuje lepší spánek. Teplá sprcha může také zabránit nočním křečím nohou , což je běžný stav, který postihuje až 60 procent lidí.

 

5. Může vám pomoci rychleji usnout.

Večerní sprcha uvolní vaše tělo i mysl, a když si ji dáte ve správný čas, může vám také zajistit lepší spánek. Sprchování 90 minut před spaním v teplé vodě vám může pomoci usnout asi o 10 minut rychleji než obvykle. Děje se tak proto, že teplá voda mírně snižuje teplotu vašeho těla, což zase vysílá signál vašemu tělu, že je čas jít spát.

 

Reklama

6. Může zmírnit sezónní alergie.

Pokud trpíte sezónními alergiemi, noční sprcha může pomoci zmírnit příznaky. Být venku znamená, že se alergeny, jako je pyl a prach, dostanou na vaši pokožku a oblečení, a pokud se před spaním neosprchujete, může skončit na vašem ložním prádle. Pokud máte ve zvyku skákat ráno do sprchy, zvažte změnu rutiny a místo toho si dejte noční sprchu, abyste se vyhnuli nepříjemným příznakům.

 

Tématem jsem se inspirovali na brightside.me

Reklama