in

Dodržujete i vy tzv. SUCHÝ ÚNOR? Víme, co to udělá s vaším tělem!

pixabay.com
Reklama

Problémy s pitím alkoholu trápí nemálo lidí po celém světě. Ve své podstatě se ale není čemu divit. Po alkoholu se člověk cítí uvolněněji, zábava na sebe nenechá dlouho čekat a i ta nejvíce beznadějná lidská existence najednou nalezne svůj smysl. To ale samozřejmě není dobře a proto vnikla každoroční akce Suchej únor!

Suchej únor, už jak název této kampaně napovídá, spočívá v celoměsíční abstinenci alkoholu. I když se to může zdát jako snadný úkol a prostě se jen celý měsíc nenapijete ničeho alkoholického, není to tak ve finále úplně jednoduché. Zjistíte však díky tomu, jak moc ke svému životu a zábavě alkohol potřebujete.

Celá koncepce Suchého únoru vznikla tady u nás v České republice a to již v roce 2013, kdy s tímto nápadem přišla LOM (Liga otevřených mužů). Tehdy šlo hlavně o omezení pití alkoholu u mužů, protože pijí až čtyřikrát více než ženy, ale později se do akce zapojovaly i ženy. V roce 2021 se dokonce Suchej únor stal i oficiální slovenskou osvětovou kampaní.

pixabay.com

A proč je vlastně dobré dát si alespoň tu měsíční pauzu od pití alkoholu?

  • vyzkoušíte si vaší míru závislosti na alkoholu
  • můžete zjistit, že jej k životu vůbec nepotřebujete
  • ušetříte nějaké peníze
  • můžete očekávat lepší spánek
  • můžete cítit větší příval energie
  • konzumace alkoholu má vliv i na míru kouření
  • můžete pociťovat lepší psychickou i fyzickou pohodu

Samozřejmě účinky nepití alkoholu se u každého z nás mohou projevovat jinak. Zatímco někteří budou na sobě pozorovat jen samé dobré účinky, jiní mohou být více nervózní, napjatí a bez života. Pokud však tohle nastane, už byste měli být na pozoru, protože se z občasného popíjení jen tak na chuť pomalu ale jistě může budovat nějaká ta závislost. 

Tak co? Zkusíte Suchý únor dodržet? My do toho rozhodně jdeme!

Tématem jsme se inspirovali na wikipedia.org a lajk.iprima.cz

Reklama