in

Sprcha alá James Bond? Tato metoda je prospěšnější, než se zdá!

instagram.com
Reklama

Dámy a pánové, máte rádi Jamese Bonda – neohroženého muže, který se nebojí pustit do akce a vždy vše zvládne, i když se to zdá zhola nemožné? Hádáme, že konkrétně pánové by si přáli být v jeho kůži. Elegantní oblek, krásné ženy a luxusní auta. Avšak, co taková “sprcha Jamese Bonda”?

“Sprcha Jamese Bonda” nebo také známá jako “skotská sprcha”, je metoda sprchování, která vás probere na týden dopředu. Jedná se v podstatě o otočením kohoutku na ledovou teplotu vody, která vám má přinést zdravotních výhod. A že jich není málo!

Nejedná se totiž jen o dobrý pocit, který z této procedury můžeme mít. Ledová sprcha prospívá nejen našemu celému tělu, ale i pokožce a dokonce pomáhají i při spalování tuku či v boji proti depresi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený James Bond 007 (@007)

Díky této osvěžující bombě navíc zvyšuje svoji bdělost a zvyšuje náš celkový příjem kyslíku, který je vyvolaný hlubokým dýcháním při vyrovnávání se s mrazivou teplotou. Aby toho nebylo málo, i vlasy nám poděkují. Studená voda nejen stahuje póry a zabraňuje pronikání nečistot dovnitř, ale také celkově pokožku hlavy oživuje, aby byly naše vlasy lesklé a zdravé.

“Sprcha Jamese Bonda” navíc i zlepšuje imunitu a krevní oběh, zlepšuje celkové zdraví srdce a také pomáhá při regulaci tuk v těle. Důležitou roli hraje i při regeneraci svalů po cvičení. Navíc pomáhá snižovat a uvolňovat stres.

Jak se zdá, nalezli bychom tu samá fyzická i psychická pozitiva. Nic se však nemá přehánět. Bavíme se o sprše či koupeli, která je krátká pouze několik minut a za určitých podmínek. Rozhodně by vám totiž vaše tělo nepoděkovalo, kdybyste už tak celý den mrzli venku a pokračovali v tom ještě doma. A co vy a ledové sprchy, praktikujete je nebo jste spíše milovníci té horké?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama