in

Spánek může ovlivnit vaše přijmy? Top 10 zajímavých zjištění!

brightside.me
Reklama

Naše poloha ve spánku nám neříká jen to, jestli se probudíme s bolestmi zad. Jak se ukázalo, může to ovlivnit i další důležitou součást našeho života: náš příjem. Podle průzkumu provedeného společností OnBuy mají lidé s vyššími výdělky podobné oblíbené pozice spánku, a to samé platí pro osoby s nízkými příjmy. Pojďme se na to proto dnes podívat.

1. Ne všechny nejlepší pozice na spaní jsou oblíbené u lidí s vysokými příjmy.

Společnost OnBuy se rozhodla zjistit, zda by naše spánkové pozice mohly ovlivnit náš příjem. OnBuy’s Furniture Department se dotazovalo 5438 pracujících profesionálů a zjistili zajímavé spojení. Průzkum ukázal, že nejběžnější spánkovou polohou je poloha „plodu“, přičemž 3 z 10 lidí připustilo, že takto rádi spí. Na druhém místě byl „polštářový objímač“ a na třetím místě „volný pád“. Jejich výzkum nakonec ukázal, jak se výsledky mění, když jsou rozděleny podle platu. Lidé s vyššími příjmy upřednostňují pozice, jako je „volný pár“, zatímco nižší příjmy inklinují k volbě pozice „plodu“ a „polštářového objímače“.

brightside.me

2. Volný pád

OnBuy rozdělili data a ukázalo se, že ti, kteří spí v pozici „volný pád“, budou s největší pravděpodobností úspěšní v práci. Podle průzkumu 29% těch, kteří vydělávají více než je průměrný plat, přiznávají, že tuto pozici preferují. Přestože se jedná o velmi oblíbenou polohu na spaní, věří se, že „volný pád“ není ideální pro kvalitní spánek. I když by spánek na břiše mohl snížit chrápání, je to špatné pro záda a krk.

brightside.me

3. Voják

Na druhém místě pro lépe vydělávající osoby byla pozice „na vojáka“, kterou upřednostnilo 23% těch, kteří se průzkumu zúčastnili. A je tu ještě více dobrých zpráv, protože tato poloha je pro nás velmi dobrá, protože nedochází k žádnému nepřirozenému ohýbání páteře, což snižuje pravděpodobnost bolesti zad.

brightside.me

4. Poloha plodu

Podle průzkumu je poloha „plodu“ další pozicí, ze které byste mohli těžit. Je to celkově nejoblíbenější poloha na spaní, ale spí v ní pouze 21% lidí ve vyšší příjmové kategorii, což ji řadí na třetí místo. Je to také pravděpodobně nejlepší pozice pro nás, pokud jde o kvalitu spánku. Může tak snížit chrápání a je skvělá proti bolesti dolní části zad a při těhotenství.

brightside.me

5. Polštářový objímač

Na čtvrtém místě je „polštářový objímač“. Je oblíbený u 13% finančně úspěšnějších lidí.

brightside.me
Reklama

6. Myslitel

Páté místo patří „mysliteli“, který je oblíbený u 9% lidí s vyššími příjmy. Je to obecně pohodlná poloha a doporučuje se dát si mezi kolena polštář, abyste zmírnili napětí v zádech a vyhnuli se jakékoli bolesti.

brightside.me

7. Hvězdice

„Hvězdice“ je na šestém místě, protože pouze 2% úspěšných lidí mají rádi tuto spací pozici. Není to nejpohodlnější poloha, protože může zatěžovat záda – doporučuje se dát si pod kolena polštář.

brightside.me

8. Hvězdář

Na sedmém místě je pozice „hvězdář“. Není to mezi nejoblíbenějšími pozicemi, jen 2% lidí s vysokými příjmy z průzkumu tuto polohu upřednostňují.

brightside.me

9. Prkno

V neposlední řadě je pozice „prkno“. Tato spánková poloha vypadá trochu strnule a oblíbilo si ji pouze 1% dotázaných. „Prkno“ udržuje krk a záda v jedné ose, což je skvělé pro lidi, kteří trpí bolestmi v těchto oblastech.

brightside.me

10. Roli v našem příjmu může hrát také doba, kterou trávíme spaním.

Podle výzkumu společnosti OnBuy zaměstnanci spí v průměru 6 hodin a 36 minut během pracovních dnů, přičemž pouze 1 ze 2 lidí dostává doporučených 8 hodin spánku za noc. Po kategorizaci odpovědí v průzkumu na osoby s vyššími a nižšími příjmy společnost OnBuy zjistila, že osoby s nejvyššími příjmy spí v průměru 6 hodin a 58 minut za noc, což je o 22 minut více než osoby s nízkými příjmy.

brightside.me

OnBuy průzkum také zjistil, že průměrný zaměstnanec se probouzí v 7:06 ve všední den, nicméně, lidé s nejvyššími příjmy se probouzejí průměrně v 6:42. Jedna věc, kterou obě skupiny sdílejí, je jejich preference sprchování. Celkově 60% nejlépe vydělávajících osob dává přednost sprchování ráno.

brightside.me

To jsou nám ale objevy. Našli jste v dnešním článku i svoji oblíbenou pozici na spaní? A co jste se o ní dozvěděli? My s oblibou spíme v pozici volného pádu nebo v poloze myslitele. Tak to si hned půjdeme zkontrolovat stav účtu. 

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama