in

Proč někteří lidé chutnají komárům daleko více než jiní? Známe důvod!

tiktok.com tiktok.com
Reklama

Dámy a pánové, dnešní článek bude o dermatoložce Dr. Lindsey Zubritsky, která se nedávno stala na TikToku velmi virální a to díky dvěma videím, kde vysvětlila tolik očekávanou odpověď na jasnou otázku “Proč jdou komáři na některé lidi více než na jiné?” Proto pozorně poslouchejte. Třeba se díky jejím radám něco přiučíte.

„Přemýšleli jste někdy nad tím, proč někteří lidé jsou pokousaní od komárů, a v případě jiných lidí to vypadá, jako by komáři ani nevěděli, že existují?” ptá se dermatoložka úvodem svého videa, které vám přikládáme níže. Jedná se totiž doslova o pokladnici odpovědí.

@dermguru But seriously mosquito bites are THE WORST. I swear they love me #mosquito #mosquitobites #mosquitohack #bugbites #dermguru #dermexplains #dermtok ♬ Quirky – Oleg Kirilkov

“Komáři jsou přitahováni potem a lidmi s vyšší tělesnou teplotou. Obzvláště je přitahují věci, jako je čpavek, kyselina močová, kyselina mléčná, a tak lidé, kteří hodně cvičí, mají větší pravděpodobnost, že je komáři poštípou,” uvádí jako první možný důvod.

Hádáme však, že s druhým důvodem nebude většina Čechů moc spokojena. Lákání komárů totiž souvisí i s pitím piva. “Studie zjistila, že pouhé vypití jedné plechovky piva o objemu 350 ml, vás může učinit pro komáry atraktivnějším.”

Vaše atraktivita pro komáry však souvisí i s tím, jaký typ a počet bakterií žije na naší kůži. “To vysvětluje, proč je pravděpodobnější, že vás komár kousneme do kotníků, protože v těchto oblastech jsou rozsáhlejší bakteriální kolonie.”

@dermguru Part ✌️ #mosquito #mosquitobites #dermexplains #dermguru #dermtok #mosquitobite #bugbites ♬ Quirky – Oleg Kirilkov

Závisí to však i na vaší krevní skupině. “Komáři mají tendenci vysávat ty, kteří mají krevní skupinou 0. Jsou mnohem chutnější než kterákoli jiná krevní skupina.”

“Komáři jsou přitahováni i oxidem uhličitým,” prozrazuje doktorka. “Čím těžší je váš dech, tím atraktivnější pro ně budete. Lidé, kteří jsou tím pádem větší a obézní, mají tendenci častěji dýchat a tím vydechovat více oxidu uhličitého.“

I barva oblečení, které nosíte, dokonce určuje, zda se do vás komáři zakousnout raději či naopak. “Temnější barvy, jako je černá a zelená, jsou pro komáry snadnějším terčem. Takže pokud se chcete vyhnout kousnutí, zkuste nosit světlejší barvu, jako je například bílá,“ doporučuje doktorka.

Nevíme jak vy, ale my jsme upřímně rádi, že víme na čem jsme. Krevní skupinu nebo obsah vydechovaného oxidu uhličitého sice tak úplně nezměníme, ale barvu oblečení či nápoj, který budeme venku pít, rozhodně změnit můžeme. Tak proč to nezměnit, no ne?

A co vy? Vezmete si z dnešního článku nějaké to ponaučení?

Tématem jsme se inspirovali na boredpanda.com

Reklama