in

Maska z menstruační krve? Nechutný trend se valí Tiktokem!

tiktok.com
Reklama

Jak jste už určitě sami zaznamenali, trendy na sociálních sítích jsou velmi pomíjivou záležitostí. Stejně tak rychle, jak něco vystoupá vzhůru, těší se neskutečné oblibě a pozornosti všech, tak to i stejně rychle “vyhasne” a pomalu ze dne na den to je nahrazeno něčím novým. Konkrétně jeden trend nám ale nedá spát,…

Jak už název článku napovídá, jedná se o vyrábění pleťové masky z menstruační krve… Co si budeme namlouvat, pro většinu z nás se jedná o opravdu nechutný nápad a jen hrstka lidí by se do toho dobrovolně pustila. Pro zajímavost vám ale řekneme, jak se taková maska dělá.

@catharinajosephin Bathing in that divine feminine energy 🌝♥️ #menstrualcycle #menstruationawareness #fullmoonritual #bloodmask ♬ Blade Runner 2049 – Synthwave Goose

Když má žena své dny, tak musí používat místo hygienických vložek a tamponů menstruační kalíšek. V něm se krev během menstruace doslova hromadí a čas od času se musí vyjmout, vylít, případně omýt a opět zavést. Avšak místo toho, aby obsah kalíšku žena vylila do záchodu, tak ji hned zpracuje. To znamená: nanese na obličej jako běžnou masku, nechá pár minut působit a poté důkladně omyje.

Pokud jste tak doufali v jakoukoli tepelnou úpravu, aby se krev alespoň trochu očistila od bakterií, tak jste se bohužel šeredně mýlili… A nejzajímavější na tom je, že i přes jistou nechutnost tohoto trendu velmi oblíbený. Konkrétně má takto označený obsah na Tik Toku přes 6 miliard shlédnutí. A proč by vlastně někoho něco takového napadlo?

@daphnee_07 What we do with our period blood #voorjou #fyp #foryou #periodblood #ongesteld ♬ Red Handed – Loud Luxury & Thutmose

Údajně ženy, které právě tuto masku pravidelně používají, mají zdravější, jasnější a plnější pleť plnou života. Opak je však pravdou. „Uživatelky mohou mít například nějakou neléčenou pohlavní nemoc, například herpes nebo chlamydie. Pokud se pak infikovaná krev dostane do pórů pleti, může vzniknout na pleti něco mnohem horšího,“ uvedl jeden z dermatologů.

Existují sice kosmetické masky či procedury, které v sobě skutečnou krev mají, ale v tomto případě rozhodně neexistuje žádný levný a snadný způsob, jak tyto drahé zákroky podomácku replikovat. „Zásadní rozdíl je ale ten, že všechny zákroky dělají odborníci, kdy odebírají krev například z ruky a především se jedná o krev, která je sterilní,“ vysvětluje dermatoložka G. Yadav.

Proto bychom vás dámy chtěli zavčasu varovat, abyste se do tohoto trendu opravdu nepouštěly. Nejenže je to ve své podstatě poněkud nechutné a váš partner by vám pak do konce života nemusel chtít dát pusu, ale hlavně byste si mohli více ublížit, než pomoci.

Tématem jsme se inspirovali z antiyoutuber.com

Reklama