in

Vojenský výcvik ve škole? Učí se zabíjet i umírat pro Rusko!

youtube.com
Reklama

Dámy a pánové, představte si, že máte dítě ve škole či školce. Logicky tak očekáváte, že si bude hrát, utvářet nová přátelství, učit se a rozvíjet se. Napadlo by vás ale, že by místo toho rozebírali a skládali zbraně a učili se bojovému umění? Ne neděláme si srandu, tohle se vážně děje.

Ruské úřady na Krymu zveřejnily v březnu záběry, které šokovali naprosto všechny. Můžeme na nich totiž vidět malé děti, jak absolvují vojenský výcvik a to přímo ve škole. Vladimir Konstantinov, šéf kremelské správy na Krymu, natočil a ukazuje děti, jak sestavují pušky a cvičí bojová umění.

„Děti projevují o aktivity velký zájem,“ uvedl Konstantinov. Do výcviku se údajně zapojilo více než 60 studentů a to nejen ze školy, ale i z mateřské školky. Vojenský výcvik je v Rusku prý součástí školní „vlastenecké výchovy dětí“, jejímž cílem je naučit studenty zabíjet a umírat pro Rusko.

Základní vojenský výcvik letos začal i na ruských středních školách. Nevíme, jestli jim tak rychle dochází vojáci, že musí i děti okrádat o dětství, ale moc se nám jejich přístup nelíbí. Zbraně do školy a ani školky přeci nepatří. A jaký na to máte názor vy?

Tématem jsme se inspirovali na youtube.com

Reklama