in

Příběh Sofie (24): Dozvěděla jsem se o nové partnerce svého ex. Vlastní reakce mě překvapila a nevím, co dál.

pixabay.com
Reklama

Sofie je momentálně šťastná ve svém novém a dokonalém vztahu, který se nedá ani zdaleka srovnávat s tím, který před půl rokem opustila. S novým partnerem se cítí být opravdu živá, šťastná, pochopená a milovaná, což předtím tak úplně nebylo. I tak ji ale události kolem expřítele zasáhly víc, než čekala.

Nečekaná reakce.

Jednoho dne jsem se dozvěděla, že můj expřítel má novou partnerku. Rozhodl se chodit s dlouholetou známou, kterou jsem se ještě v době našeho vztahu i s jejím bývalým partnerem velmi často zvali na různé grilovačky, hraní deskových her, oslavy  a tak dále. Zkrátka jsem ji moc dobře znala a měla jsem ji ráda. Ačkoli jsem mu upřímně přála štěstí, které jsem sama našla jinde, má vlastní reakce mě zaskočila.

Smutek mě přepadl jako neočekávaný liják. Pocítila jsem ho tak silně, že jsem musela neustále přemýšlet o tom, co se děje a proč mě to tak rozrušilo. Vždyť jsem teď ve vztahu, který mě naplňuje a který jsem si vždy jen představovala… Přesto jsem nedokázala zastavit proud myšlenek a emocí na něj a jeho novou partnerku.

pixabay.com

Nejistota minulostí.

Snažila jsem se ovládnout své pocity, ale nedokázala jsem to. Několikrát jsem měla chuť se zavřít někam a brečet. Bylo mi líto, že se mi takové emoce vůbec vyrojily, když jsem měla být šťastná a spokojená s tím co mám. Bylo to zvláštní a zároveň frustrující.

Možná to byla smíšenina nostalgie, zklamání, a také určitého strachu a pochyb, zda mě vůbec můj bývalý partner opravdu miloval. Co když se celou tu dobu díval na společných akcích po ní? Byl už tehdy do ní zamilovaný? Myslel na ní a chtěl s ní snad něco mít? Já vím, že jsou to jen otázky a domněnky, na které zřejmě nikdy nedostanu odpověď, ale jsem sama v sobě v mojí minulosti nyní tak nejistá, že nevím co dál.

Reklama