in

Příběh Aleny (32): Partner mě tlačil do polyamorního vztahu. Ani neví, jak moc z toho profituji.

pixabay.com
Reklama

Alena a Jirka spolu chodili od již 9 let. Byli obyčejným párem s občasnými hádkami, ale i přesto měli rádi jeden druhého a byli šťastní. Všechno se však změnilo, když Alena porodila malou Elišku. Jirka se místo podpory začal vzdalovat, častěji chodil ven s kamarády a nechal Alenu na výchovu dítěte samotnou. To jí samozřejmě vadilo, ale byla tak vytížená prací a starostmi okolo dítěte, že neměla čas zabývat se i „výchovou“ manžela. Nakonec z toho však vyšla jako vítěz.

Návrh.

Když jsme s Jirkou začali spolu chodit, bylo to nádherné období. Milovali jsme se, podporovali se navzájem a cítila jsem, že jsme nerozlučný pár. Ale všechno se změnilo, když jsem porodila naši dceru Elišku. Jirka se najednou začal odvracet, trávil čas venku a na mě mu nezbýval téměř žádný čas.

Uběhlo několik měsíců, kdy jsme spolu takto žili prakticky jako spolubydlící a já cítila, že takto to dlouho nemůže fungovat… a nemýlila jsem se. Jirka přišel s nevšedním nápadem, který měl podle něj všechno vyřešit – polyamorní vztah.

Profit.

Na začátku jsem byla rozhodně proti, ale on mě přesvědčoval a tlačil…. hodně. Asi po týdenním nátlaku jsem svolila a zatímco si Jiří myslel, jakou to má úžasnou ženu, věděla jsem, že tím pro  náš vztah v ten den zemřel. Co to je za muže, když se odmítne starat o rodinu a raději mě tlačí k tomu, abych mu vědomě dovolovala nevěru?

Bylo mi líto, že Jirka preferuje nové vztahy přede mnou a naším dítětem. Ale pak mě to napadlo,… Jiří byl tak pohlcen myšlenkou polyamorního vztahu, že téměř vůbec nebyl doma. Odhodlala jsem se proto změnit tento vztah ve svůj prospěch.

pixabay.com

Volnost.

Začala jsem díky tomu žít téměř zadarmo a užívala si volnosti, kterou mi nová situace nabízela. I když jsem ve svém nitru cítila zklamání z Jiřího, zároveň jsem byla vděčná za to, že jeho nápad mě alespoň finančně osvobodit. Díky jeho nepřítomnosti jsem nemusela tolik nakupovat a ani vařit.

Šetřila jsem díky tomu hodně peníze a navíc jsem ani nemusela tolik uklízet. Nebyl doma totiž nikdo, kdo by udělal nějaký velký nepořádek. A tak jsem začala víc trávit čas s přáteli, jezdila na výlety a užívala si života, zatímco Jirka měl své „nové záliby“.

I když je to ode mě možná hnusné, mám v plánu Jiřího takto využívat, co nejdéle to půjde. Opravdu jsem ho milovala, dala jsem mi dítě, které vždy chtěl a on se nakonec ke mně zachová takto? To jsem si nezasloužila…

Reklama