in

Příběh Marie (25): Před novým partnerem tajím své psychické problémy. Bojím se jeho reakce.

pixabay.com
Reklama

Marie si našla nového partnera, se kterým byla opravdu velmi šťastná. Ale byla tam jedna věc, kterou mu tajila – její vnitřní boje s emocemi. Vždy ji všichni za její psychické problémy a nálady odsuzovali a tak nechtěla, aby kvůli tomu ztratila i jeho.

Přetvářka

Úzkosti a smutek mě provázely dlouho, ale snažila jsem se to všechno skrývat. Předstírala jsem radost a dobrou náladu, abych ho nepřivedla do situace, kdy by mě mohl opustit, jako to udělal můj předchozí partner. Chtěla jsem si udržet tu krásnou harmonii, kterou jsme měli.

Ale to, že jsem se snažila všechno skrývat, mě začalo tížit. Moje přetvářka měla opačný efekt, a mé pocity se zhoršovaly. Začala jsem mít problémy se spánkem, často jsem nemohla usnout, a pokud jsem se probudila v noci, potichu jsem vedle něj plakala, abych ho nevzbudila. Zakrývala jsem si ústa, abych ztlumila své vzlyky.

pixabay.com

Krásný večer

Tušila jsem, že to takhle nemůže pokračovat. Cítila jsem, že je na čase otevřít se a ukázat mu svou pravou tvář. Ale měla jsem strach. Bála jsem se jeho reakce. Nechtěla jsem, aby mě považoval za slabou, nedospělou nebo na obtíž. Chtěla jsem, aby mě viděl tak, jak jsem si přála, aby mě viděl jako silnou a šťastnou.

Musela jsem najít odvahu sdílet své pocity s ním, protože jen tak mohl skutečně pochopit, co se ve mně děje. Koneckonců, už stejně začal něco tušit a držet ho v nevědomosti nemohu napořád. Mám proto v plánu nachystat krásnou večeři, víno a film a zkrátka mu vše večer říci.

I tak se ale stále bojím. Co když mě nepochopí a budu mu jen pro smích? To poslední co chci je, aby mě bral jako dítě, které si jen žádá pozornost navíc.

Reklama