in

Příběh Damiána (24): Podezříval jsem ženu, že má milence. Když jsem však zjistil pravdu, byl jsem překvapen.

pixabay.com
Reklama

Damián žil ve zdánlivě šťastném manželství se svou ženou, Martou. Spolu sdíleli radosti i starosti, plány a sny. Zároveň to byli i ti nejlepší kamarádi. Nebo alespoň tak si to Damián myslel. Poslední dobou začal pociťovat jakousi propast v jejich vztahu. Marta se chovala odtažitěji, trávila více času sama venku a stále více pracovala na svém počítači. Damián se rozhodl zjistit, co se děje.

Problémy.

Měli jsme s Martou dítě, krásný byt a zdálo se, že máme všechno, co si můžeme přát. Jenže v poslední době jsem začal cítit, že něco není v pořádku. Marta byla odtažitá, čím dál víc se vyhýbala společným aktivitám a práce ji pohlcovala stále víc. Byly to známky, které jsem nemohl přehlížet.

Najednou jsem začal mít myšlenky, že by Marta mohla mít milence. Snažil jsem se to v sobě potlačit a neřešit, ale podezření mě neopouštělo. Začal jsem pozorovat její chování, hledat náznaky a všechno mi začalo připadat podezřelé.

Zjištění.

A pak přišel ten den. Zjistil jsem, že si Marta hodně píše s naší sousedkou, Sabinou. Byla to sympatická žena, ale proč by Marta měla s ní tak často komunikovat? Moje podezření začalo nabírat na síle. Navíc se z kousku konverzace, který jsem měl možnost v rychlosti proletět očima, zdálo, že mluví jakoby v šifrách. No prostě mi na tom něco nesedělo.

Byl jsem nervózní, ale rozhodl jsem se jednat. Jednoho večera, když bylo naše malé dítě už v posteli, jsem Martu konfrontoval. Zeptal jsem se jí, co se to mezi námi děje. Nejdřív byla zaskočená, ale pak mi konečně řekla pravdu.

pixabay.com

Zamilování.

Přiznala, že se do naší sousedky Sabiny zamilovala. Bylo to šokující, nečekal bych, že by mohla být zamilovaná do ěkoho jiného, myslel jsem si, že má milence, ale že jde o ženu?!

Byl pro pro mě náraz negativních emocí. Věděl jsem, že lásku nelze ovládat, a Marta měla právo cítit, co cítím. Ale proč to přede mnou tajila? A proč se s ní scházela za mými zády? I když šlo o ženu a ne jiného muže, vlastně mi tak či tak byla nevěrná…  Je to tak složitá situace.

Miluje mě vůbec jako svého manžela? Chce být se mnou nebo už jen s ní? A co naše dítě? Budeme spolu muset toho probrat ještě tolik,..

Reklama