in

Příběh Lucky (32): Přistihla jsem paní na úklid při něčem nechutném. Dostala výpoveď.

pixabay.com
Reklama

Lucka bydlí s manželem ve velkém domě se zahradou. Oba podnikají a proto si našli paní na úklid, aby se ve svém volnu mohli věnovat více dětem než úklidu. Byla to pro ně velká pomoc a s paní Ivetou byli roky spokojeni. Ale možná něco přehlédli. Při posledním úklidu Lucka nevěřila svým očím, když nečekaně přišla do koupelny kde Iveta nedělala to, kvůli čemu si ji manželé najali.

Pomoc s úklidem.

Jelikož máme opravdu velký dvoupatrový dům se zahradou, najímáme si paní na úklid. Trvalo mi skoro rok, než jsem našla opravdu spolehlivou paní, která navíc uklidí zcela dle mých představ. Jsem trochu puntičkář a musím mít vše na jedničku. Nesnesu šmouhy a ušmudlanou podlahu. Paní Iveta se nám velice osvědčila a byli jsme s ní velmi spokojení.

Práce šla Ivetě od ruky a jezdila k nám jednou týdně, občas jsme se domluvily také na nějaké drobné práce na zahradě nebo větší úklid než obvykle. Obě strany tak byly spokojené a my s manželem jsme měli dostatek času na naše děti nebo na výlety.

pixabay.com

Důvěra.

Jelikož jsme v týdnu opravdu vytížení, nejednou se stalo, že paní Iveta uklízela a my byli pryč. Až svou práci dokončila, hodila nám klíče do schránky. My jsme tak přijeli po práci domů a měli čistý a voňavý dům. Takhle nám to vyhovovalo nejvíc. Nejsme ti klienti, kteří by při úklidu nejraději stáli za zády a komandovali.

Naši plnou důvěru si získala asi po půl roce práce u nás. Byla opravdu spolehlivá. Alespoň jsme si to mysleli. Než se stalo něco, nad čím budu ještě dlouho přemýšlet. Ani nevím, zda mám chuť hledat novou paní na úklid. To, co se stalo při mém posledním nečekaném příjezdu domů, z hlavy jen tak nedostanu.

pixabay.com

Přistižena v koupelně.

Ten den jsem přijela domů dřív než obvykle. Zapomněla jsem si totiž v ložnici peněženku s doklady. Když jsem vešla do domu, z horní koupelny jsem uslyšela sprchu a hudbu. Iveta si často k úklidu pouštěla písničky, takže nic divného. V tom jsem si vzpomněla, že jsem se jí zapomněla zeptat, jestli by nemohla výjimečně přijít uklidit i vířivku a saunu.

Šla jsem se jí zeptat nahoru. Kdyby byla koupelna zavřená, nejdřív bych klepala a pak vešla. Ale dveře byly otevřené, tak jsem nakoukla a pak teprve chtěla zaklepat. „Co to děláte?“ zeptala jsem se jí. Byla ve sprchovém koutě jen v kalhotkách, v ruce držela moji žiletku a holila si s ní nohy! „Omlouvám se,“ řekla jen.

Nechci si domýšlet kolikrát to už udělala a co jiného si ještě proboha holila. Bylo mi trapně, ale tohle bylo přes čáru. Ivetě jsem dala výpověď a víckrát ji u nás nechci vidět.

Reklama