in

POLYAMORIE: Když JEDEN partner nestačí a oba o TOM VĚDÍ.

instagram.com instagram.com
Reklama

Tereza Těžká získala za svou roli dvanáctileté dívky v dokumentu V síti, který pojednává o sexuálních predátorech na internetu, nominaci na Českého lva. Již tři roky je vdaná za svého manžela, se kterým se předtím znali šest let. Prožili spolu těžké časy v době, kdy byli ještě náctiletí, ale jejich vztah všechny zkoušky vydržel. Na konci roku 2020 však Tereza přiznala, že vlastně žijí s manželem v polyamorii. Mají tedy každý, kromě sebe navzájem, ještě dalších několik vztahů.

Ačkoli Tereza nehrála jen Míšu Soukupovou v dokumentu V síti, tahle role ji za poslední roky proslavila nejvíce. Další věc, díky které si s manželem získali mnoho pozornosti, bylo přiznání, že každý z nich má více partnerů než jen sebe navzájem. Jedná se o tzv. polyamorní vztah, který není ve společnosti až tak moc rozšířený.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tereza Těžká (@terezatezkaofficial)

Tereza s manželem Honzou se shodli na tom, že na to, jak to mezi sebou chtějí mít, musí společně přijít. Nejdříve nevěděli, co přesně prožívají, ale postupně zkoušeli různé věci a testovali hranice, aby věděli co jim vadí a co ne. Nakonec zjistili, že se tomu, jak to cítí, říká polyamorie. Měli větší problém s tím, jak se na ně bude dívat společnost až zjistí, že jsou polyamorní, než s tím, že ten druhý má i další partnery.

V době, kdy měli svatbu již měli otevřený polyamorní vztah. Tereza má aktuálně dva vztahy a to s Petrem a s Honzou (manželem). Oba dva jsou podle ní na stejném místě.

„Zároveň jsem narazila na problém, že tím, že mám teď dva velké primární vztahy, které jsou i o tom, že bydlíme k sobě blízko, trávíme ten čas napůl spolu, bydlím na dvou místech a tak, tak se obávám, že už nemám ve svém životě kapacitu na někoho dalšího. Že tohle je moje hranice, moje stopka.“ svěřila se Tereza v rozhovoru s Miluší Bittnerovou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tereza Těžká (@terezatezkaofficial)

Naopak její manžel Honza to má jinak. Má více sekundárních vztahů, kterým se věnuje méně. Nejde podle něj jen o sex, ale své partnerky má rád a mají si o čem povídat. Kdysi měli společnou přítelkyni Anet, se kterou se ale už rozešli. Dodnes jsou s Terezou kamarádky a Anet u nich doma stále tráví čas.

Co je tedy v polyamorii nevěra? Podle Terezy je to „uskutečňování takových činů partnera, které ho emočně zraňují“, takže pro každého je to něco jiného. Tereze by nejvíce vadilo, že by jí manžel něco zatajil. Třeba kdyby ji neřekl o tom, že chodí ještě s někým jiným.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tereza Těžká (@terezatezkaofficial)

Na dotaz, kdo více žárlí, se Honza přikláněl spíš k sobě. Podle Terezy je žárlivost super kontrolka ke zjištění co jí vlastně chybí v tom druhém vztahu. Společného partnera aktuálně nemají, ale Vánoce tráví spolu s Petrem. Děti zatím neplánují, ale Honzovi by nevadilo, kdyby měla dítě s někým jiným. Sám děti nechce vůbec.

Co myslíte vy? Existuje skutečně polyamorie nebo je to jen vztah o více lidech a neskončí to nakonec dobře? Je to jen výmluva a ve skutečnosti je to nevěra? Nebo to může skutečně fungovat?

Čerpali jsme z stream.cz

Reklama