in

Osm potravin, které vám pomohou k lepšímu spánku!

instagram.com instagram.com
Reklama

Dospělí lidé by měli spát přibližně 7-8 hodin denně. Samozřejmě pokud spíte o dost déle, není to pro vaše tělo úplně dobré, horší je však nedostatek spánku a s tím má v dnešní době problém spoustu lidí. Ať už je to kvůli stresu, nadměrnému množství práce či z nějakých jiných důvodů, pro některé lidi je skoro až svátek pokud se mohou vyspat déle. Dalšími problémy spojenými se spánkem je nekvalitní spánek, tj. když se během noci často budíte, když usínáte příliš dlouho atd. Přesně pro vás tu však máme dnes osmičku různých potravin, u nichž se můžete spolehnout, že vám váš spánek zkvalitní!

1. Losos

Rybí maso a především lososí je bohaté na omega 3 mastné kyseliny a vitamín D. Tyto dvě složky napomáhají produkci hormonu serotoninu, který je účinný pro kvalitnější spánek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Justin Williams (@justinw13)

2. Mandle

Mandle podporují tvorbu hormonu melatoninu, který je zodpovědný za spánkové biorytmy. Obsahují také hořčík a vápník, který pomáhá uvolnit vaše svaly.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sa’ad Super Store (@saadsuperstore.21)

3. Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj obsahuje vysokou dávku flavonů a apigeninu. Flavony jsou účinné při léčbě zánětu, který může být nejen při spánku nepříjemný. Apigenin je zase antioxidant, který má schopnost snižovat ospalost a následky nespavosti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 五惺花茶 (@5inco_star)

4. Kiwi

Ve výzkumu v roce 2011 konzumovalo 24 účastníků každý den hodinu před spaním kiwi po dobu čtyř týdnů. Na konci všichni účastníci zaznamenali zlepšení spánku. Důvodem je opět vysoká hladina serotoninu obsažená v kiwi.

5. Bílá rýže

Rýže má vysoký glykemický index, který značí rychlost využití glukózy tělem. Ve studii, které se zúčastnilo přes 1800 lidí, bylo zjištěno, že ti, kteří jedí více rýže, mají delší a kvalitnější spánek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Unique Premium Rice (@uniquerice.ng)

Reklama

6. Třešně

Třešně jsou bohaté na vlákninu, antioxidanty, vitamíny a minerály. Díky všem těmto látkám podporují nespavost a dokáží i urychlit léčbu zánětu. Stejně účinná je i 100% třešňová šťáva.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aali Yah (@aaliyah_1983_7)

7. Bazalka posvátná

Pozor, nepleťte si tuto bazalku s obyčejnou bazalkou. bazalka posvátná pochází z Asie a je účinná proti stresu, mnoha lidem již pomohl ke kvalitnějšímu spánku.

8. Ovesné vločky

Oves je bohatý na vitamin B3, který napomáhá tvorbě serotoninu. Kromě toho také snižuje hladinu cholesterolu a rovněž je super antioxidantem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marjolaine (@marjolainecooking)

 

Jak vidíte, máte poměrně široký výběr, ze kterého můžete vybírat. Samozřejmě je potřeba toho vyzkoušet více, někomu může více pomoct to a někomu zase tohle, každopádně věříme, že svého favorita si nakonec najdete!

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama