in

Na to POZOR! 7 známek toho, že dítě bude v budoucnu PSYCHOPATEM.

facebook.com
Reklama

Známky ukazující, že dítě může být v budoucnu psychopatem, lze zaznamenat, i když jsou dítěti teprve 3 roky. Akce rodičů někdy tlačí děti, aby tyto příznaky potlačovaly a problém je v tom, že když už se nějaké příznaky projeví,  rodiče si obvykle nemyslí, by tyto signály byly  nějak extra významné a berou je na lehkou váhu, protože si nechtějí připustit, že by s jejich dítětem mohli něco být. Rozhodli jsme se proto tyto signály a rysy sepsat a lidem připomenout. noho sériových vrahů se chovalo právě takto v raném dětství a bohužel si to nikdo včas nevšiml.

1. Týrání zvířat.

facebook.com

2. Láska k ohni.

Druhým znamením je Pyromania, nebo láska k různým žhářským aktivitám. To je další způsob, jak vyjádřit hněv a vzdor.

pixabay.com

3. Enuréza – nekontrolovaný únik moči.

Samozřejmě neexistuje 100% záruka, že dítě, které má 6 let nebo více a počůrává se v posteli, je budoucí maniak. Tato porucha však často vyvolává budoucí potřebu žhářství, týrání zvířat a mnoho dalších věcí, protože tento stav je pro dítě ponižující. Výsledkem je, že se rozzlobí a urazí. Pokud rodiče nereagují dobře na skutečnost, že jejich dítě má tyto nehody, nebo pokud se kamarádi dítěti vysmívají, může to způsobit, že se jejich psychika začne ubírat špatným směrem.

brightside,me

4. Porušování pravidel.

Existuje někdo, kdo jako dítě nikdy nerozbil něčí oblíbený hrnek, nebo nikdy nepřijel pozdě? Každé dítě se někdy dostalo do situace, kdy pochopilo, že musí buď lhát, nebo se přiznat. Ale děti s psychopatickými rysy chápou porušení pravidel velmi odlišně: dostávají z toho radost a adrenalin.

twitter.com

5. Lhaní bez výčitek svědomí.

Pokud dítě lže, protože se bojí potrestání, můžete pochopit důvod, proč neřekl pravdu. Pokud však dítě lže jen proto, aby lhalo, bez výčitek svědomí a s velmi sebevědomým výrazem obličeje – je to důvod k obavám. Možná je s nimi něco špatně. Možná se jim prostě líbí proces lhaní.

Další důležitá věc: když se dítě, které má psychopatické vlastnosti, chytí při lži, začne se hněvat nebo dokonce se chovat hystericky, a to je forma manipulace. Ale není to proto, že je to jejich chyba, ale proto, že byla odhalena jejich lež.

researchforgood.com
Reklama

6. Šikana

Samozřejmě, ne každý tyran je budoucí maniak. Lidé se mohou stát tyrany z mnoha důvodů: mohou chtít pozornost, moc, možná chtějí vypadat jako jejich násilní rodiče, jejich idoly atd. Existuje však jeden důvod, který vám může pomoci objevit tyrana s psychopatickými rysy: ponižuje ostatní lidi jednoduše proto, že ho to baví.

dailymail.co.uk

7. Necítí soucit

Děti s psychopatickými vlastnostmi neprokazují strach tak snadno jako jejich vrstevníci a na stejné úrovni nepociťují stres. Nemají tušení, co je to soucit. A zde je vysvětlení: Podle Heather Irvinové, senior psycholožky na klinice READ, je první rok života dítěte tím nejdůležitějším při určování budoucnosti jeho psychologického zdraví. „Psychopati se neobjevují z ničeho nic. Musíte se podívat na jejich raná léta, na to, co se dělo s těmi dětmi, když se právě narodily. Například pokud plakaly prvních 6 měsíců a nikdo se o ně nestaral, nikdo je nekrmil, když měli hlad, nikdo jim nepomáhal, jejich mozek si to zapamatoval a uvědomil si, že na pocitech nezáleží. Na základě tohoto konceptu se začnou formovat další mozkové struktury. “

pixabay.com

Znovu opakujeme, že když se některé z těchto rysů objeví nebo objevovalo v dětství nějakého člověka, neznamená to nutně, že by to měl být životu nebezpečný maniak. Ale mohl by to být jeden z důvodů, proč třeba navštívit psychologa, pokud se objeví i jiné další znepokojivé rysy.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama