in

Málokdo si to uvědomuje! Top 10 věcí, které se na planetě dějí.

pixabay.com
Reklama

Všimli jsme si, že je na světě tak nějak rozšířeným tajemstvím, že jsme přes zprávy a různé články na internetu manipulováni. A tak se k našim uším vždy dostane jen to, co se například státu hodí. Rozhodli jsme se proto a doufáme, že to budete sdílet, že se s vámi pobavíme o top 10 věcech, které se na naší planetě dějí, ale skoro nikdo o tom neví! Budete velmi překvapeni…

1. Obchodování s lidmi.

V Africe probíhá skutečný a velmi rozsáhlý obchod s otroky, nemluvě o dalších zhruba 40 milionech lidí žijících v otroctví. Nemluvě o velkém množství pohřešovaných žen, které jsou pravděpodobně využívány a nuceny k sexu.

pixabay.com

2. Předražené léky.

Lidé umírají, protože si nemohou dovolit  léky dovolit. Velmi snadná možnost, jako s nimi šetřit a spořit je pro ty, kteří jsou ochotni za ně zaplatit… A jelikož je například antibiotik velký nedostatek, tak ceny ještě porostou.

pixabay.com

3. Vystěhování nebo smrt?

Saúdská Arábie odsuzuje k smrti ty lidi, kteří se odmítají vystěhovat ze svých domovů, aby na tom místě mohli nechutně bohatí lidé nechat postavit Neom, nové mega město. Dokonce i příbuzní těch lidé jsou odsouzeni k několika desítkám let vězení. Proč? Jen za protest nebo za pouhé zveřejnění své podpory pro věc na sociálních sítích.

pixabay.com

4. Funkční koncentrační tábory!

Pojem koncentrační tábory určitě všichni známe z hodin dějepisu. Na světě je však najdete i stále funkční! Právě teď v Číně například existují tábory, ve kterých jsou věznění ujgurští muslimové a následky zabíjeni. To je vážně smutné a brutální…

pixabay.com

5. Nebezpečné bakterie z ledovce?

Na Sibiři, v Kanadě a na Aljašce odtává permafrost. A to takovou rychlostí, že uvolňování metanu a probouzení bakterií ještě z doby předledové bude v budoucnu katastrofické.

pixabay.com
Reklama

6. Odlesňování Evropy.

V podstatě to samé jako se děje v povodí Amazonky, se v poslední době děje i v chráněných lesích  Evropy (převážně na východě). Právě zde kácejí velké nábytkářské firmy z Finska a Rakouska. Aktivisté, kteří se snaží lesy chránit, jsou zastrašováni, biti a zabíjeni, zatímco policie od toho dává ruce pryč.

pixabay.com

7. Konec Somálska?

Somálsko je v tuto chvíli téměř vymazáno z map… Válčí se zde a zároveň čelí i jednomu z nejhorších hladomorů za poslední roky. Byl by to vážně neskutečný zázrak, kdyby Somálsko ustálo…

pixabay.com

8. Vyhubení zvířat.

Od roku 1970 lidstvo vyhubilo již přes 60 % populace zvířat…. Myslíme, že není třeba dalšího komentáře, protože tohle zjištění je vážně hnus.

pixabay.com

9. Narození holčičky? Vyloučeno!

Úmyslné zabíjení novorozených ženského pohlaví? Zní to vážně odporně až zrůdně, ale ono se to vážně děje! Konkrétně na indickém venkově. Novorozené holčičky bývají pohřbeny zaživa a matky se hned poté snaží znovu otěhotnět,… a to vše se děje, dokud se nenarodí syn.

pixabay.com

10. Rychlá móda?

To celé je jen ekologická katastrofa a využívání velmi levné pracovní síly… Za chvíli se s takovou ve veškeré té módě utopíme.

pixabay.com

Je to smutné, odporné a nechutné, co se v dnešní tak pokrokové době ještě děje. Neustále jsme obklopováni jen zprávami o tom, že je na Ukrajině válka, že se zdražují ceny vlastně úplně všeho a že bude jen hůř. Po vytvoření dnešního článku si ale myslíme, že hůř už snad být ani nemůže,… co jsme to jen provedli?!

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama