in

Lego masters: semifinále je tady!

instagram.com
Reklama

V třetím díle reality show Lego Masters jsme opět mohli vidět další úžasné stavby z kostiček Lego. Hostem dílu byla slovenská herečka Monika Hilmerová nejvíce známá ze slovenské Ordinaci v růžové zahradě. Jakmile soutěžící vešli do sálu, objevila se před nimi závodní dráha. Všechny napadlo, že budou zřejmě stavět závodní auta, nebylo to však jen tak.

První výzvou bylo skutečně postavit autíčko na dálkové ovládání. Funkčnost si mohli soutěžící během stavění kdykoli vyzkoušet. Dvojice s nejrychlejším autem získal velkou výhodu do další výzvy. Čas na splnění úkolu byl 2 hodiny. Háček však byl v tom, že v kostičkárně nebyla k dispozici klasická kola, proto je museli něčím nahradit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

Každá dvojice měla více nápadů na to, jak nahradí kola a z čeho je postaví. Podle toho, jak rychle jim auto jelo, kola postupně obměňovali a zkoušeli. Po dvou hodinách byla auta hotová a porota zahájila závod.

Nejrychlejší auta měli Samuel s Miroslavem a Šárka s Tomášem, proto postoupili do druhého kola. Tyto dvojice dostaly 5 minut na opravu a vylepšení auta. První výzvu vyhrál Samuel s Miroslavem, protože zvolili taktiku auto úplně odstrojit a tím pádem odlehčit. Výhodou do druhé výzvy pro ně bylo 30 minut času navíc.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

Druhá výzvy zněla: postavte most alespoň 170 cm dlouhý a 30 cm široký. Musel být stabilní, ale i dobře vypadat. Které mosty vydrží největší zátěž, tak postupují. Na výzvu měli 10 hodin. Pavlína s Patrikem měli na první pohled nejméně zpevněný most. Samuel a Miroslav stavěli mozaikový most, technikou kterou porota ocenila.

Michal s Markem měli v mostu zakomponovaný západ slunce a racka, vypadal velice hezky. Nejzajímavější most však měli Šárka s Tomášem, nazvali ho historickým a symbolizoval Česko Slovenské přátelství.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

Zátěžová zkouška probíhala nejdříve s tatrou a nákladem. Celkově měla 8kg. Tu přežily všechny mosty. A dále Ondřej Sokol postupně pokládal na každý most závaží až do maxima 130 kg. Přežily všechny mosty, kromě toho od Pavlíny a Patrika. Ten vydržel pouze 48 kg a tato dvojice vypadla.

Všichni ostatní se tímto dostali do finále. Koho tipujete jako celkového vítěze? Která dvojice si odnese půl milionu korun?

Čerpali jsme z Tv Nova

Reklama