in

LEGO MASTERS: Druhý díl, další SUPER výzvy a další VYŘAZENÍ!

instagram.com instagram.com
Reklama

Druhý díl reality show Lego Masters začal velmi zajímavě. Hostem, který se vždy přidá k porotci Milanu Reindlovi, byl tentokrát porotce z MasterChefa šéfkuchař Přemek Forejt. Před soutěžícíma stála motorka postavená z lega. Její stavba trvala kolem 200 hodin a bylo použito 90 tisíc kostiček. Soutěžní páry se dozvěděli, že motorka bude pro jejich stavění hodně důležitá. Pak ji Přemek Forejt „nechtěně“ převrhl na bok a ona se rozsypala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

Na soutěžící čekal šok, jelikož kostičkárna, kde obvykle shání kostičky všeho druhu na své stavby, měla být po celou výzvu zavřená. Stavět mohli pouze z těch, které viděli rozsypané před sebou, tedy z motorky. Na první výzvu měli celkem 4 hodiny, ale na sběr kostiček pouze 5 minut. A použít mohli pouze své ruce, případně kapsy. Výzva zněla: Postavte něco, z čeho si sedneme na zadek.

Většina soutěžících se již při sběru zaměřila na určité barvy kostiček, opět si to promysleli, někteří načrtli a dali se do práce. Každá dvojice to pojala po svém. Petr s Pavlem stavěli Upíří skálu uprostřed Amazonky. Samuel s Miroslavem dali dohromady Skrytý div světa v podobě nápisu LEGO, který byl právě objeven lidmi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

Pavlína s Patrikem postavili boj dobra se zlem, kdy měli jednu stranu do zelena a druhou do černa. Porotcům tam však samotný boj chyběl. Šárka a Tomáš se pustili do souboje mezi mužem a ženou, kdy muže znázornili jako oheň a ženu jako vodu. Nejvtipněji výzvu pojali Michal s Markem, ti postavili Cukrárnu u Borise, kdy Boris byl velký opičák.

Dvě nejlepší dvojice byly Miroslav se Samuelem a Michal s Markem. Ti získali výhodu do druhé eliminační výzvy. Mohli si vybrat jakou epochu budou stavět. Před soutěžícími se totiž objevil dlouhý stůl rozdělen na 5 částí (5 epoch). Každý měl stavět jednu z nich. Pravěk si vylosoval Petr s Pavlem, Dobu ledovou Pavlína s Patrikem, Středověk si vybrali Michal s Markem, Divoký západ Samuel s Miroslavem a nakonec Budoucnost zbyla na Šárku s Tomášem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

Každé dvojici jejich epocha seděla více nebo méně, každopádně na stavbu dostali 14 hodin. Kostičkárna již byla otevřená. Po 7 hodinách je porota přerušila a řekla, že panáčka, kterého dostali na začátku (ten znázorňoval jejich epochu) mají podat dvojici vedle nich. Ti jej musí zakomponovat tak, aby to dávalo smysl. Takže například v budoucnosti musel být panáček s kyjem z pravěku.

Po 14 hodinách své pracovní stoly spojili a mezi epochami po kolejích projížděl vláček. Výsledek byl úžasný. Pavlína s Patrikem použili svou zlatou kostičku jako imunitu, nemohli tedy vypadnout. Jako nejlepší z druhé výzvy byli ohodnoceni Michal s Markem se svým středověkem, kde postavili nádherný hrad. Naopak nejhorší byli Petr s Pavlem a soutěž opustili.

Čerpali jsme z Televize Nova

Reklama