in

Lego masters: První díl a první vyřazení!

instagram.com instagram.com
Reklama

V neděli jsme mohli vidět první díl stavitelské soutěže Lego Masters. V ní se v prvních výzvách utkaly páry těch nejlepších stavitelů lego kostiček z Česka i Slovenska. Postupně jsme z prostřihů zjistili, koho budeme na obrazovkách vídat, jak a jestli se znají, zda spolu staví pravidelně nebo spíš každý zvlášť. Pojďme se kouknout na první dojmy i na to, který pár už v prvním díle soutěž opustil.

V každém díle je v porotě společně s Milanem Reindlem také VIP osobnost. Tentokrát to byl slovenský hudebník a zpěvák Marián Čekovský, známý například z poroty SuperStar. Samotný Milan Reindl je největším odborníkem na stavebnici Lego, již deset let pracuje jako designér firmy LEGO.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

V první výzvě měla téma nekonečného vesmíru. Na stavbu měli soutěžící 8 hodin, což se může zdát jako spousta času, ale opak je pravdou. Na dané téma si totiž museli nejdříve promyslet co budou stavět a jak to celé pojmou, aby porotu zaujali a dostali se dál. Někteří si udělali poctivý nákres, jiní stavěli rovnou.

Zajímavé je, že porota hodnotí také destrukci celého díla, tedy jak efektně při tom bude vypadat. Destrukce probíhala buď baseballovou pálkou, výbuchem nebo pádem z výšky. Pro lepší efekt většina soutěžících umístila dovnitř svých staveb barevné kostičky.

Petr a Pavel jsou bráchové, postavili “pád meteoritu”, který byl následně zničen pádem z výšky. Michal a Marek jsou dlouholetí kamarádi, postavili raketu s čarodějnicí, která letěla na vesmírný čarodějnický slet. Pavlína s Patrikem jsou matka a syn, ti postavili nejhezčí stavbu ze všech s názvem hotel 3000. Měla tak doladěné detaily, že její autoři za ni dostali zlatou kostičku lega. Tu mohou využít v příštím kole jako imunitu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

Michal s Tadeášem se potkali až na castingu, což bylo na jejich stavbě dost znát. Bojovali s komunikací a spolupráce se jim příliš nedařila. Stavba s názvem “planeta v ohrožení” je dostala do vyřazovací výzvy. Byla sice detailní, ale ze všech nejmenší. Samuel a Miroslav jsou kamarádi a stavěli vesmírnou loď ve tvaru vážky. Porotci ji ohodnotili jako druhou nejlepší. Šárka a Tomáš se přihlásili každý s někým jiným ale nakonec skončili v páru spolu. Postavili vesmírnou stanici na Marsu, která zaujala hlavně výškou celé stavby.

Ve vyřazovací výzvě se potkali Tadeáš s Michalem a Petr s Pavlem. Dostali za úkol postavit přesně takového ježka v kleci, kterého jim donesli jako vzor. Měli na to 90 minut, což je i podle poroty hraniční čas. Lépe se s tím nakonec popral Petr s Pavlem. Tadeáš s Michalem soutěž hned v prvním kole opustili.

Inspirovali jsme z tv.nova.cz

Reklama