in ,

Krása plná utrpení? Top 10 extrémních trendů z historie!

pixabay.com pixabay.com
Reklama

Každá éra lidských dějin měla nějaké své tradice, typické oblečení a způsoby chování. S tím však nebyly spjaty jen ty příjemné a krásné věci. Našly by se i takové praktiky, při kterých by vám vstávaly vlasy hrůzou. No a dnes se zaměříme přesně na ty poněkud nebezpečnější metody, ke kterým se musely tehdy ženy uchylovat, aby plnily standarty krásy. Jste připraveni?

1. Krása tuberkulózy

Ženy milovaly vzhled, který způsobovala tuberkulóza – bledá kůže, červené rty, štíhlý pas. Záměrně se tak nechávali infikovat.

pixabay.com

2. Sjednocené obočí

Trend pochází ze starověkého Řecka, kdy si lidé mysleli, že ženy s jedním bočím jsou atraktivnější. Ty ženy, kterým takové nenarostlo přírodně musely improvizovat a lepily si kozí chlupy stromovou pryskyřicí doprostřed obočí a barvily jej.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený sophia ☠️🧿 (@sophiahadjipanteli)

3. Oči Belladony

V době renesance si ženy stříkaly do očí jed z rostliny jménem Belladonna, pro nás spíš známý jako Rulík zlomocný. I když mohlo nastat oslepnutí a zrak byl poté velmi rozostřený, rozšířené zorničky byly považovány za symbol přitažlivosti.

pixabay.com

4. Holubí trus a plešatost

Aby staří Řekové zvrátili plešatost, vytvořili pastu z kmínu, holubího trusu, křenu a kopřiv. Škoda jen, že to vůbec nefungovalo.

pixabay.com

5. Co nejmenší nohy

Mít malou nohu byla v Číně znakem krásy. Dynastie Songů proto zavedla zavazování a stahování nohou u všech dívek od 4 do 9 let, aby jejich chodidlo získalo ten požadovaný malý tvar do lotosových střevíců. Kosti se tak ale ohýbaly do nepřirozených úhlů a dívky tak zažívaly velkou bolest.

3palcové zlaté lilie boty pro dospělou ženu se svázanýma nohama vedle mých bot
od u/SailorVenus23 v mírně zajímavé

Reklama

6. Důlky ve tvářích

Lidé byli přesvědčeni, že si mohou důlky ve tvářích vytvořit i sami. Vynalezly proto dokonalý nástroj, který za pomocí pružin a drátů tlačil do tváří. Šlo však o velmi nepříjemnou a neúčinnou metodu.

pixabay.com

7. Make-up z chemikálií

Staří Egypťané připravovali například takové oční linky ze směsi zelené měděné rudy, sulfidu olovnatého a olova. Výsledkem byl sice ohromující pohled, ale všechny použité ingredience byly extrémně nebezpečné.

pixabay.com

8. Hubnutí díky tasemnici

Tehdejší ženy si dobrovolně u svých lékárníků kupovaly pilulky, uvnitř nichž se nacházelo vždy jedno vajíčka tasemnice. Po vniknutí do trávícího traktu se vajíčko probudilo, tasemnice se vylíhla a zůstala ve střevech, kde pojídala veškerou potravu i živiny, které se měly vstřebat původně do těla. De facto jste jedli pro tasemnici, ale vy jste z toho neměli nic.

9. Žádné obočí a vysoké čelo

Šlo o symbol vysoké inteligence. K odstranění obočí a vlasů používali ořechový olej a obvazy namočené ve čpavku a octu.

pixabay.com

10. Černé zuby

Černá byla vždy považována za symbol krásy a elegance. V Japonsku si proto ženy barvily zuby právě na černo a to hned po svatbě, aby byly dokonalým symbolem krásy pro muže. Do šálku s čajem většinou daly železo, nechaly jej zoxidovat, přidaly koření k zakrytí zápachu a k větší intenzitě černé, a takto upravený čaj popíjely den za dnem.

No, dámy a pánové,… nevíme jak vy, ale my jsem více nežli jen rádi, že žijeme v této době a ne v minulosti. Zde můžete vidět, že být ženou se opravdu nevyplácelo a vypadalo to jako jedno velké utrpení. Která z těchto 10 procedur krásy je podle vás nejhorší?

Tématem jsme se inspirovali na brightside.me

Reklama