in

Kolikrát už jsme měli vymřít? Top 10 roků, kdy měl být konec světa!

wikipedia.org
Reklama

Podle Wikipedie již lidstvo přežilo 173 katastrof. Některé z nich se dokonce staly ve stejný den s intervalem pouhých několika hodin. Ale navzdory skutečnosti, že k žádné smrtelné katastrofě nikdy nedošlo, je zajímavé to teď sledovat s odstupem času. Taky máte 10 totálních destrukcí, kterých se lidé obávali, ale nikdy nenastaly.

1. Rok 1806 – slepicí předpovězený konec světa.

V roce 1806 se v anglickém městě Leeds objevila slepice, která snášela neobvyklá vejce s nápisy slibující rychlý konec světa. Majitelka slepice se brzy začala chlubit veřejnosti a před očima svědků snesla slepice nové vejce s novou zlověstnou zprávou. Zprávy se rozptýlily tak rychle, že během několika dnů hysterie o nejbližším konci světa svírala téměř celou Anglii. Když se ale pak delší dobu nic nedělo, majitelka připustila, že na vejce napsala nápisy ona sama a poté je vložila zpět do slepice.

pxhere.com

2. Rok 1910 – otrávený vzduch Halleyovou kometou.

V roce 1910 se celé populace zmocnila skutečné paniky. Faktem je, že 18. května téhož roku prošla orbita Země skrz ocas Halleyovy komety, což okamžitě vyvolalo rozruch. Kolovaly zvěsti, že kometa otrávila atmosféru jedovatými plyny. Ve Spojených státech dokonce vyráběli speciální prášky s názvem Comet, které slibovaly vyléčení. Prášky byly samozřejmě falešné a ke konci světa nedošlo.

wikimedia.org

3. Rok 1919 – zákryt planet a výbuch Slunce.

Po 9 letech od Halleyovy komety se lidé začali připravovat na další konec světa na počest zákrytu planet. 17. prosince 1919 se sestavilo 6 planet sluneční soustavy za sebe a americký meteorolog Albert Port okamžitě předpověděl, že Slunce exploduje a Zemi pohltí. Když se tragédie nestala, vyšel ven a veřejně se omluvil.

imgur.com

4. 1936, 1943, 1972 a 1975.

Reklamní specialista Herbert Armstrong (Herbert W. Armstrong) byl označován za „profesionála“ ve všem, co se týkalo světa a jeho existence. Založil svou Světovou církev a v roce 1936 prorokoval apokalypsu, která se samozřejmě nestala. Herbert nepřiznal chybu a posunul apokalypsu až na rok 1943, a když ani tohle proroctví nefungovalo, přenesl jej na rok 1972. Ukázalo se však, že je vše opět v pořádku a v roce 1972 se znovu vydal na pódium a oznámil poslední osudné datum je 1975. Zajímavé je, že i v té době v něj stále věřily stovky lidí.

alchetron.com livejournal.com

5. Prosinec 1996 – upálení světa anděli a mimozemšťany.

V roce 1996 svolal americký jasnovidec Sheldon Needle shromáždění a před televizí a stovkami lidí slíbil, že 17. prosince 1996 budou všichni pozemšťané spáleni anděly a mimozemšťany (ano, současně). Proč přesně tato kombinace, Sheldon nevysvětlil.

x-files.site
Reklama

6. Rok 1998 – výbuch alfa Centauri.

Toho roku se skupina Hnutí duchovní tvořivosti vyzbrojilo učebnicemi astronomie a přesvědčovalo lidi, že v září až říjnu exploduje alfa hvězda Centauri. Ne jen že exploduje, ale i uvolní proud smrtelných paprsků, z nichž jeden spadne na jižní pól Země a ponoří planetu do tmy po dobu 12 let (přibližně). Tučňáci na pólu nakonec nebyli zraněni.

wikimedia.org

7. Rok 1999–2000 – Velmi pilný rok!

Přelom tisíciletí byl čímsi zvláštní, protože sám Nostradamus to předpověděl. Připojili se k němu i další prediktoři a dokonce i vědci. Postup katastrof zněl následovně: jaderná válka, asteroid, kometa, která upadne do Atlantického oceánu, výbuch supernovy a masivní zatmění Slunce, povstání automobilů, výbuch všech elektráren a pád všech letadel a tsunami.

wikipedia.org

8. Rok 2008 – vypuštění smrtící družice.

Oficiální spuštění Large Hadron Collider vyvolalo velký rozruch. Lidé se obávali, že v důsledku vypuštění se objeví černá díra, která spolkne celou planetu. Stovky lidí posílaly petice a organizovaly shromáždění, aby zničily onen stroj. Ale 10. září byl Collider vypuštěn a nic se nestalo.

facebook.com

9. Rok 2011 – kometa na obzoru.

Další kometa objevená astronomem Leonidem Eleninem vyděsila lidi  Existovalo mnoho verzí: od těch nejoblíbenějších, že kometa narazí na Zemi a zničí veškerý život, až po ty, že to vlastně létají mimozemské kosmické lodě. Na konci srpna 2011 se však jádro komety zhroutilo a ztratilo se z dohledu

futurecdn.net

10. Rok 2012 – konec Mayského kalendáře.

Nejpamátnější Konec světa se v posledních letech udál díky konci „Mayského kalendáře“. Kalendář Indů skončil 21. 12. 2012 a celý svět čekal na konec světa. Scénáře byly různé, včetně klasických kataklyzmů, posunů polý a pádu meteoritů. Bylo natočeno několik filmů, které navrhovaly budoucí události. Lidé začali organizovat kurzy přežití, prodávat lístky do “Noemovy archy”, bunkrům a zběsile nakupovali jídlo. Taky byl 21. prosince zaznamenán rekordní počet žádostí o den volna, aby mohli lidé strávil konec světa se svou rodinou.

adme.ru

Tak to je něco! Tolik předpovědí na možné konce světa a zatím se všichni mýlili. Co k tomu ale lidi vedlo, že si vymýšleli něco až tak katastrofálního? Z nudy si přeci tohle člověk nevymyslí, no ne? A schválně, kolika koncům jste věřili vy?  

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama