in

Když se to týká MUŽE, je to v pořádku! Ale když ŽENY, tak je PROBLÉM? Top 10 bodů.

pixabay.com
Reklama

V dnešní době je chování společnosti velmi zvláštní,… z jedné strany se všude prosazuje to, že ženy už mají téměř stejné postavení ve společnosti jako muži, ale když se na stejný problém zaměříte z druhého úhlu pohledu, tak v momentě, kdy žena například neumí vařit, tak je nemožná. A co dál je v naší společnosti takto špatně zakořeněné? Na to se podíváme dnes!

1. Žena nemůže mít přehnanou reakci.

V naší společnosti je zakořeněné, že v momentě, když má žena nepřiměřenou reakci, je protivná a nebo se chce hádat, tak má automaticky před menstruací a nebo má přímo své dny, takže to musí její okolí přetrpět. To je ovšem hodně špatný pohled na věc!

pixabay.com

2. Přibrat, prdět, být velmi sexuálně aktivní nebo zvyšovat hlas,… to přeci není nic pro ženu.

Není to celkem nespravedlivé? Když cokoli z toho udělá muž, tak se to bere naprosto v pořádku, protože je to přeci muž, ale udělat cokoli z toho žena? Tak je ta nejhorší v očích lidí kolem.

pixabay.com

3. Mít ochlupení na těle.

U mužů je vlastně i vyžadováno, aby působili více mužně. U ženy je to ale něco nepřípustného, protože je přeci něžná bytost, která by měla být dokonalá.

pixabay.com

4. Neumět vařit.

Další z případů, kdy je chápáno a akceptováno, že to muž neumí. Neumět to ale žena, tak je označená za nemožnou.

pixabay.com

5. Asertivita.

Asertivní ženy jsou vnímány jako „dominantní“ a „drsné“, ale asertivní muži jsou vnímáni jako „sebevědomí“ a „mužní“.

pixabay.com
Reklama

6. Příjmení po svatbě.

Podle nás by mělo být naprosto normální, aby si mohly ženy ponechat své příjmení po svatbě, nebo dokonce aby po nich převzal příjmení jejich manžel. Nezní to fér?

pixabay.com

7. Nedělat domácí práce.

Od muže se již tak nějak očekává, že to dělat nebude. Proč to ale má všechno obstarávat žena? Není to poněkud zastaralý pohled?

pixabay.com

8. Nadávky ženy přeci nepoužívají.

Schválně dámy, kolik z vás už slyšelo větu, že jste přeci ženy, tak byste neměli mluvit jako dlaždič? Na druhou stranu, když to mohou dělat muži, tak proč ne ženy?

pixabay.com

9. Nechtít děti.

Tahle myšlenka by podle mnohých vůbec neměla v hlavě ženy co dělat. Je to přeci jejich „posláním“, aby byly matkami a vychovávaly děti,… Kdy už to začne být bráno jako svobodná možnost volby?

pixabay.com

10. „Hlídání dětí.“

Ženy své děti nemohou „hlídat“, musí se o ně přeci starat. Tak proč muži používají frázi, že musí pohlídat děti, když to jsou jejich vlastní?

pixabay.com

11. Sedět s nohama od sebe.

Posed, který je pro muže naprosto přirozený. Sednout si tak ale žena, tak je brána za nevychovanou.

pixabay.com

Nechceme, aby tento článek vyzníval feministicky, ale pokud se nad tím člověk zamyslí selským rozumem, tak obzvláště nějakým bodům musíte dát zapravdu. Doufáme proto, že ať už jste žena či muž, tak se nebudete bát vyjádřit k tomuto témat!

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama