in

Kam se vypravit? 4 super tipy na dovolenou či výlet v České republice!

instagram.com instagram.com
Reklama

Prázdniny jsou v plném proudu a to znamená, že spoustu lidí vyráží na dovolené. Většina sice preferuje dovolenou v zahraničí, spoustu lidí ale preferuje i dovolenou u nás. Spoustu turistů, včetně těch, kteří jedou na dovolenou do zahraničí, také rádo vyrazí třeba jen na jedno či dvoudenní výlet u nás, což není problém vzhledem k tomu, že naše republika je malá. Pokud tedy hledáte inspiraci, kam v létě vyrazit na tuzemskou dovolenou či klidně jenom na výlet, přinášíme vám několik super tipů!

1. Český ráj

Český ráj je nejpopulárnější díky svým skalním útvarům. Prachovské skály či Hruboskalsko uchvátí každého, kdo sem vyrazí (nejenom) poprvé. Řeku Jizeru zde často sjíždějí vodáci. Populární v okolí je také obec Malá Skála, či města Jičín a Mladá Boleslav, kde se naproti továrně na Škodovky nachází i muzeum této automobilky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Moucha (@martinmoucha)

2. Lipno a okolí

Vodní nádrž Lipno je s rozlohou téměř 50 km čtverečních největší přehradou u nás. Na jejím břehu leží spoustu populárních obcí jako je Frymburk, Černá v Pošumaví atd.  Nejpopulárnější z nich, Lipno nad Vltavou, nabízí kromě pláží a bohatého vodního vyžití také sezónní atrakce či populární stezku v korunách stromů. Směrem po proudu je zde řeka Vltava velmi oblíbená pro zkušené vodáky i amatéry. Vynechat byste neměli ani Český Krumlov, který je populární hlavně z historického hlediska a také se zde nachází divadlo s otáčivým hledištěm.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Šumavské podhůří (@sumavskepodhuri)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kryštof Prusalis (@k.z.prusy)

3. Jižní Morava

Oblast, která potěší nejenom milovníky vína. Začneme Pasohlávkami, kde se nachází nejmodernější a jeden z největších aquaparků v České republice. Oblast Pálavy a okolí je pak populární pro cyklisty a turisty a množství vinných sklípků, kde si můžete pochutnat na kvalitních regionálních vínech také potěší. Pokud se vydáme kousek dál na jihozápad, dostaneme se na Znojemsko. Zde je populární hlavně Vodní nádrž Vranov a rozlehlý kemp s širokým sportovně-zábavním využitím. Nesmíme vynechat ani Národní park Podyjí, který je jedním ze čtyř u nás.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TUBERIDES (@tuberides)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Chytkova (@zuzanachytkova)

4. Liberec a Olomouc

A nakonec přidáme trochu městského života. Prahu, Brno či Olomouc asi nemusíme představovat, nicméně další města, která stojí za návštěvu, jsou Liberec a Olomouc. V obou těchto městech naleznete zoologické zahrady, aquaparky, v Liberci pak najdete i dinopark, zábavní centrum IQ Landia či horu Ještěd, v Olomouci pak populární historické jádro s orlojem. Na své si přijde opravdu každý!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Natalie Pelloneová (@nataliepellone)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lucie Skoupilová (@l.skoupilova)

Naše republika se svojí rozlohou 78 000 kilometrů čtverečních sice není velká, i tak je zde ale spoustu zajímavých míst na poznávání. Pokud jste již na některém z těchto míst byli, můžete do komentářů napsat, jak se vám zde líbilo, a pokud se vám některé z nich zalíbilo a už plánujete, jak se sem vypravíte, tak jedině dobře!

Reklama