in

Kabáti se vážně předvedli! Tohle je jejich vůbec nejdražší videoklip.

youtube.com
Reklama

Pokud jste občany České republiky, tak si troufneme říci, že na 100% znáte rockovou kapelu Kabát! Snad každý z nás vyrůstal na jejich hitech jako Dole v dole, Malá dáma, Burlaci nebo V pekle sudy válej. A i když by se mohlo zdát, že tato kapela není zrovna moc aktivní, tak dnes změníte názor. Ukázali totiž, že ještě rozhodně nepatří do starého železa!

5. října 2022 Kabáti vydali po dlouhých sedmi letech své již 12 studiové album s názvem El Presidento a jak to tak bývá, tak každé takové album mívá svou hlavní píseň. Tou je v tomto případě skladba “Rumcajs miloval Manku”, která se hrála v rádiu dokonce už 26. září tohoto roku.

To, že se jedná o hlavní píseň alba dokazuje i fakt, že si kapela dala na vytváření klipu velmi záležet a oslovili spoustu dalších slavných lidí. Režisér videoklipu je Michal Skořepa a jako dalšího zde kromě členů kapely můžeme vidět bývalého fotbalistu Tomáše Řepku, známého fotografa Jana Saudka, nebo dokonce i zpěváka Kamila Střihavku.

A jelikož se má celý tento klip odehrávat v duchu 90. let, tak si můžete všimnout i zesnulých legend hudební scény, jako je například Lemmy Kilmister z kapely Motörhead, Kissáci, Freddie Mercury a ZZ Top.

Jak můžete vidět, atmosféra 90. let je zde opravdu znatelná. Díky klíčování pozadí a prací se zeleným a modrým plátnem se ocitáme na klasickém sídlišti z devadesátek, v němž tehdy žil ve městech snad každý druhý. A další slavní lidé a postavy tento nádech ještě umocňují.

Za celou touto grafickou nádherou stojí Jaro Atry, který uplatnil velmi podobné postupy tvorby efektů, jakou můžeme vidět v různých celovečerních akčních trhácích. Když tak vezmeme v potaz všechny tyto aspekty, není se čemu divit, že videoklip k písni Rumcajs miloval Manku je nejdražším videoklipem, který kdy Kabáti měli.

I když nám není přesná částka známá, sám manažer kapely uvedl, že náklady na tvorby klipu byly vyšší, než k písni Valkýra, což je opravdu neuvěřitelné, protože v případě singlu Valkýra šlo o šestimístnou sumu!

Ať už nakonec stál celý videoklip bůhvíkolik, jisté je, že se jim povedl nejen klip k písni, ale i celé jejich album El Presidento, se kterým jsou nyní na svém turné o celkovém počtu 12 koncertů. Takže pokud máte rádi Kabáty, rozhodně neváhejte! Nyní máte opět tu možnost vidět je na živo a slyšet úplné novinky.

Čerpali jsme z super.cz

Reklama