in

Jak se z něj stalo omylem “meme”? Hlavní představitel přitom nedostal ani korunu!

reddit.com
Reklama

Dámy a pánové, kdybychom se vás zeptali na top 5 nejznámějších a nejpopulárnějších Meme obrázků, na které byste si vzpomněli? Ať už to budou jakékoli, věříme že jedno z nich bude určitě klučina co má údajně zadržovat prdy vedle krásné spolužačky. Jak ale vlastně celý tento Meme obrázek vznikl? A získal z tohoto úspěchu alespoň nějaké peníze? To se dozvíte dnes!

Jmenuje se Michael McGee, ale celý svět jej zná jako Meme kluka, který se snaží zadržet prd. Ano, možná se to zdá být jako trapný způsob získání popularity, ale sám Michael ani nevěděl, že se něco takového stane. Celé to totiž začalo na Twitteru u jeho kamaráda, který si všiml jeho schopnosti vytvořit tento výraz a prostě chtěl být na své sociální síti vtipný. Proto si Michaela s jeho souhlasem vyfotil a fotku zveřejnil. Ze začátku se nedělo nic, ale o dva měsíce později zájem o fotku doslova raketově vyletěl a z Michaela byl rázem internetový Mem.

Nyní je to již 10 let, co se takto ve svých 16 letech proslavil a v jednom z videí se rozhodl, že vše okolo tohoto slavného Meme objasní. Slávu mu to totiž přineslo, ale peníze nikoli.

 

“V žádném případě mě netrápilo nadýmaní! Je to takový můj trik, opravdu. Jen tak nějak zadržuji dech a ohnu hlavu, jestli to má smysl… ?” vysvětluje Michael. “Ten klučina, který to fotil, byl můj opravdu dobrý přítel od té doby, co jsem se přestěhoval do Texasu, takže mě jen chtěl vyfotit a dát k tomu vtipný popisek. Tak vzal svůj telefon a řekl mi, abych se zašklebil. Ze začátku se nic nestalo. O dva měsíce později jsem ale přes noc ze svých 700 sledujících na Twitteru získal 3 000 nebo něco podobného,“ popisuje.

“Možná jsem zaujatý, ale myslím si, že je to jedno z 5 nejlepších memů všech dob,” dodal. “Můj názor na to, že jsem ‘slavný’, je cool a tak. Ale mrzí mě, že jsem si na obrázek hned nedal autorská práva, protože jsem tam mohl vydělat spoustu peněz,“ řekl smutně.

A co vy a tento Meme obrázek? Pamatujete si na něj a použili jste ho někdy i vy? My tedy ano a upřímně je nám líto, že na tom Michael nevydělal ani korunu.

Tématem jsem se inspirovali na boredpanda.com

Reklama